רטיבות בקיר

אם אי פעם ראיתם נזקי מים על קירות הבית או העסק שלכם, אתם יודעים כמה חשוב לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי. לא רק שהמים על הקיר לא נראים טוב ויכולים לגרום נזק לקיר עצמו, הם גם יכולים להוות סכנה בריאותית. רטיבות על הקיר גורמת למבנה להראות מוזנח, הקיר מאבד מחוזקו ומקבל בלאי באזור הרטיבות. בפוסט זה, נדון בכמה סיבות נפוצות לרטיבות בקירות ומה אתה יכול לעשות כדי לתקן את הבעיה.

 

הסיבות להופעת הרטיבות

מקור רטיבות פנימי

הבית שלנו עמוס בלחות ורטיבות משטיפת הכלים, שטיפת הרצפה והמקלחות היומיומית שלנו.

מה שאומר שבמידה וחדרי הבית כגון המטבח, השירותים או חדר הרחצה אינם מאווררים מספיק, קצב ההתאדות של המים מהקירות נמוך, מה שגורם להתפתחות של רטיבות באופן קבוע.

אחת הסיבות השכיחות לרטיבות בקירות היא גג דולף. אם יש לכם גג דולף, חשוב לתקן אותו בהקדם האפשרי. מים עלולים לפגוע במבנה הבית ולהוביל לצמיחת עובש.

מקור רטיבות חיצוני

סיבה נוספת היא מים שמחלחלים מחוץ למבנה, דרך הקירות ומתאדים משם באיטיות רבה.

מים אלו הם לרוב מי גשם שחודרים דרך שכבות האיטום של הגג, מחלחלים דרך התקרה ולעיתים אף מוצאים פתחים זעירים שמובילים אותם לאורך הקירות.

זה יכול להיות גם ברז של מזגן מהשכנים אשר מטפטף באופן קבוע לאותה הנקודה וגורם לרטיבות.

האקלים באיזור בו ממוקם המבנה גם משפיע רבות על רמת הלחות והמצב של הקיר. במזרח התיכון איזור עם ימות מלוחים ואיזור המגורים אשר קרובים הכי הרבה לקו החוף עלולים להיות מושפעים מהאקלים במידה רבה יותר.

רטיבות בצנרת

יכול להיות שמדובר בנזילה של אחד הצינורת של ביתכם או של השכנים, המים מוצאים פתחים בצנרת עקב בלאי או חיבור לקוי ומחלחלים ישירות אל הקיר שלכם. לרוב הדבר קורה במבנים ישנים באלו בהם עבודת האינסטלציה לא נעשתה כראוי. ניתן לזהות זאות על ידי הצצה על השעון מים כאשר כל הברזים בבית או בבית העסק שלכם סגורים אך שעון המים ממשיך להסתובב, הדבר עלול להעיד על נזילה אשר עלולה להוביל לרטיבות בקיר.

 

מה עושים?

אם יש לכם רטיבות בקירות, חשוב לזהות את מקור הבעיה ולתקן אותה בהקדם האפשרי. התעלמות מהבעיה עלולה להוביל לפגיעה נוספת באיכות האוויר ובמבנה הבית.

פנה לאיש מקצוע כדי להעריך את המצב. הם יוכלו לעזור לך למצוא את מקור הבעיה ולהמליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר. תיקון הבעיה בהקדם האפשרי הוא הדרך הטובה ביותר למנוע נזק נוסף. אפשר לנסות לזהות את מקור הרטיבות על ידי מיקום הרטיבות עצמה, למשל אם יש רטיבות בקיר למטה אפשר לשאר שלא מדובר במי גשם ולהיפך.

עוד דרך למנוע רטיבות בקירות שלך היא להבטיח שהמרזבים שלך נקיים ומתנקזים כראוי. מרזבים סתומים עלולים לגרום לאגירת המים ויגרום להם לחלחל לתוך הקירות שלך.

טיפ נוסף

ניתן גם לאטום סדקים או רווחים בחלק החיצוני של הבית. זה יעזור לשמור על לחות ומזיקים. אם אתה גר באזור עם לחות גבוהה, שימוש במסיר לחות יכול גם לעזור להפחית את כמות הלחות בבית. דרך נוספת למנוע רטיבות בקירות שלך היא באמצעות מחסום רטיבות בעת צביעה או טפט. מחסום לחות עוזר לשמור על הלחות בחוץ ולמנוע התרחשות עיבוי.

 

לסיכום

אם אתה חושד שיש לך רטיבות בקירות, חשוב לקרוא לאיש מקצוע שיבוא להסתכל. הם יוכלו לקבוע את הסיבה לרטיבות ולעזור לך לתקן את הבעיה. ברוב המקרים תצטרכו לתקן את הנזילות או הסדקים בקירות ולוודא שהבית שלכם מאוורר היטב.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.