רטיבות בקיר

אם אי פעם ראיתם נזקי מים על קירות הבית או העסק שלכם, אתם יודעים כמה חשוב לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי. לא רק שהמים על הקיר לא נראים טוב ויכולים לגרום נזק לקיר עצמו, הם גם יכולים להוות סכנה בריאותית. רטיבות על הקיר גורמת למבנה להראות מוזנח, הקיר מאבד מחוזקו ומקבל בלאי באזור הרטיבות. בפוסט זה, נדון בכמה סיבות נפוצות לרטיבות בקירות ומה אתה יכול לעשות כדי לתקן את הבעיה.

 

הסיבות להופעת הרטיבות

מקור רטיבות פנימי

הבית שלנו עמוס בלחות ורטיבות משטיפת הכלים, שטיפת הרצפה והמקלחות היומיומית שלנו.

מה שאומר שבמידה וחדרי הבית כגון המטבח, השירותים או חדר הרחצה אינם מאווררים מספיק, קצב ההתאדות של המים מהקירות נמוך, מה שגורם להתפתחות של רטיבות באופן קבוע.

אחת הסיבות השכיחות לרטיבות בקירות היא גג דולף. אם יש לכם גג דולף, חשוב לתקן אותו בהקדם האפשרי. מים עלולים לפגוע במבנה הבית ולהוביל לצמיחת עובש.

מקור רטיבות חיצוני

סיבה נוספת היא מים שמחלחלים מחוץ למבנה, דרך הקירות ומתאדים משם באיטיות רבה.

מים אלו הם לרוב מי גשם שחודרים דרך שכבות האיטום של הגג, מחלחלים דרך התקרה ולעיתים אף מוצאים פתחים זעירים שמובילים אותם לאורך הקירות.

זה יכול להיות גם ברז של מזגן מהשכנים אשר מטפטף באופן קבוע לאותה הנקודה וגורם לרטיבות.

האקלים באיזור בו ממוקם המבנה גם משפיע רבות על רמת הלחות והמצב של הקיר. במזרח התיכון איזור עם ימות מלוחים ואיזור המגורים אשר קרובים הכי הרבה לקו החוף עלולים להיות מושפעים מהאקלים במידה רבה יותר.

רטיבות בצנרת

יכול להיות שמדובר בנזילה של אחד הצינורת של ביתכם או של השכנים, המים מוצאים פתחים בצנרת עקב בלאי או חיבור לקוי ומחלחלים ישירות אל הקיר שלכם. לרוב הדבר קורה במבנים ישנים באלו בהם עבודת האינסטלציה לא נעשתה כראוי. ניתן לזהות זאות על ידי הצצה על השעון מים כאשר כל הברזים בבית או בבית העסק שלכם סגורים אך שעון המים ממשיך להסתובב, הדבר עלול להעיד על נזילה אשר עלולה להוביל לרטיבות בקיר.

 

מה עושים?

אם יש לכם רטיבות בקירות, חשוב לזהות את מקור הבעיה ולתקן אותה בהקדם האפשרי. התעלמות מהבעיה עלולה להוביל לפגיעה נוספת באיכות האוויר ובמבנה הבית.

פנה לאיש מקצוע כדי להעריך את המצב. הם יוכלו לעזור לך למצוא את מקור הבעיה ולהמליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר. תיקון הבעיה בהקדם האפשרי הוא הדרך הטובה ביותר למנוע נזק נוסף. אפשר לנסות לזהות את מקור הרטיבות על ידי מיקום הרטיבות עצמה, למשל אם יש רטיבות בקיר למטה אפשר לשאר שלא מדובר במי גשם ולהיפך.

עוד דרך למנוע רטיבות בקירות שלך היא להבטיח שהמרזבים שלך נקיים ומתנקזים כראוי. מרזבים סתומים עלולים לגרום לאגירת המים ויגרום להם לחלחל לתוך הקירות שלך.

טיפ נוסף

ניתן גם לאטום סדקים או רווחים בחלק החיצוני של הבית. זה יעזור לשמור על לחות ומזיקים. אם אתה גר באזור עם לחות גבוהה, שימוש במסיר לחות יכול גם לעזור להפחית את כמות הלחות בבית. דרך נוספת למנוע רטיבות בקירות שלך היא באמצעות מחסום רטיבות בעת צביעה או טפט. מחסום לחות עוזר לשמור על הלחות בחוץ ולמנוע התרחשות עיבוי.

 

לסיכום

אם אתה חושד שיש לך רטיבות בקירות, חשוב לקרוא לאיש מקצוע שיבוא להסתכל. הם יוכלו לקבוע את הסיבה לרטיבות ולעזור לך לתקן את הבעיה. ברוב המקרים תצטרכו לתקן את הנזילות או הסדקים בקירות ולוודא שהבית שלכם מאוורר היטב.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה