רישום קבלן


מעוניינים לרשום את עצמכם כקבלנים בפנקס הקבלנים? רישום קבלן הוא תהליך שכל קבלן יכול להשלים בעצמו, אבל לא לכל קבלן יש את הזמן והפנאי להתעסק בכך. ישנם אלמנטים שונים בתהליך הרישום בהם תהיו צריכים להיות מעורבים ברמה כזאת או אחרת, אבל את רוב התהליך תוכלו להשאיר למומחים שיבצעו את הרישום עבורכם.

למה צריך בכלל להירשם כקבלן רשום?

ענף הבנייה בישראל הוא ענף פרוץ למדי, ובתוכו פועלים אלפי קבלנים שחלקם הגדול כלל אינם רשומים וכלל לא ידוע מהי מידת ההכשרה שלהם לעסוק בתחום. בכל זאת, קבלנים המעוניינים בכך יכולים לבצע את התהליך של רישום קבלן במשרדי רשם הקבלנים, ובכך להפוך לקבלנים רשומים. הציבור הרחב לא תמיד שם לב לעצם היותו של קבלן פלוני רשום או לא רשום, אבל רבים דווקא כן בודקים את העניין לפני שהם פונים לקבלן, ולרוב, פרויקטים גדולים ומשמעותיים יבוצעו אך ורק עם קבלנים רשומים. זאת סיבה מספיק טובה להפוך לקבלנים רשומים, ואם יש לכם את הידע והיכולות המקצועיות הדרושות, אין שום סיבה שלא תעברו את התהליך ותהפכו לקבלנים רשומים.

כיצד מבוצע התהליך של רישום קבלן?

רישום קבלן הוא תהליך בעל מרכיבים אדמיניסטרטיביים ובעל מרכיבים מקצועיים. בצד האדמיניסטרטיבי עליכם להשלים מספר טפסים, בהם תתארו את היכולות המקצועיות שלכם, את הרקורד המקצועי שלכם, את היכולות שעומדות לרשותכם מבחינת כוח אדם, כלי עבודה וידע מקצועי. בצד המקצועי, יהיה עליכם לעבור בחינה מקצועית שתשקף את הידע המקצועי שלכם ותגדיר האם אתם עומקים בקריטריונים המקצועיים הנדרשים על מנת להירשם כקבלנים רשומים.

ברובו, תהליך הרישום הוא תהליך בירוקרטי, ולכן כדאי ומומלץ לעבור אותו בליווי גורם מומחה שיסייע לכם לעבור אותו מבלי שתצטרכו להקדיש לעניין זמן ותשומת לב רבים מדי. בחלק המקצועי של ביצוע הבחינה תצטרכו כמובן להיות נוכחי, אך פרט לכך תוכלו פשוט לספק את החומרים הנדרשים, והגורם המקצועי יטפל עבורכם בתהליך הרישום.

עם עליית רמת המודעות בקרב הציבור סביב החשיבות של בחירת קבלן רשום לביצוע עבודות בנייה מכל סוג שהוא, יש לכם בהחלט סיבה טובה לעבור את התהליך הפשוט יחסית של רישום קבלן, ולהצטרף לפנקס הקבלנים בישראל. התהליך אינו מורכב מדי, אך הוא כולל בחינה שאותה יהיה עליכם לעבור על מנת להוכיח את היכולות המקצועיות שלכם, ואם אין לכם את הפנאי והזמן הנדרשים להשלמת התהליך, תוכלו להיעזר בגורם מומחה שילווה אתכם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים