שגרת הטיולים לאחר הקורונה

כולנו היינו בסגר תקופה לא קצרה ובעקבות מגיפת הקורונה נאלצנו להיות סגורים סביב 4 קירות בבתים ,לא לראות בני משפחה, חברים , לא לצאת לפארקים ולגני השעשועים ואחד הדברים הכואבים והקשים שכולנו כה כמהים ואוהבים לעשות – לטייל. אז ב 6/5/2020 בשעה טובה ומוצלחת הותרה היציאה לטבע ולשמורות(אמנם במתכונת מצומצמת) , אחד המקומות האהובים על תושבי חדרה והסביבה לצרכי בילוי ופנאי הוא פארק נחל חדרה – פארק יפהפה שנבנה ושוקם סביב נחל חדרה- נחל המשתרך לאורך 50 ק"מ ונשפך לים צפונית לגבעת אולגה. כידוע המקום מיועד לכל בני המשפחה וכולל טיילת רחבת ידיים וגשר להולכי רגל העובר מעל הנחל.

אם אתם אוהבים גם לטייל בשמורות טבע,  מבלי לנסוע מרחקים על גבי מרחקים עומדות בפניכם מספר אפשרויות שוות במיוחד, הראשונה היא באזור רמות מנשה לא הרחק מקיבוץ דליה נמצא מקום יפהפה הנקרא  מאגר גלעד , היתרון הגדול של המקום שנמצא בשיאו בתקופת האביב , הוא שילוב אידיאלי של : מאגר מים, נחל זורם , מרבדי פריחה והרבה מאוד ירוק בעיניים וכל זאת  לצד שיפולי  גבעות. וכל זאת המרחק של 45 דקות נסיעה בלבד.

אזור חדרה והסביבה התברכו באתרי טבע ברצועת חוף ציורית המאפשרות לתושבים לנשום אוויר נקי ולהתאוורר לאחר תקופה ארוכה מאוד שבה , כמו יתר אזרחי ישראל, היו כמו בתוך "סיר לחץ " שממאן להוציא את הקיטור הרב שהצטבר בו.

אחד האזורים המהווים מוקד בילויים ופנאי בשבתות ובחגים הוא יער חדרה אשר כולל ערב רב של אתרים כגון: בריכת סמר (שלולית מים עונתית השוקקת חיים ומים בחורף ובאביב), בריכת היער(בריכת עטה) –זוהי למעשה ביצה קדומה המרכזת עופות , תל איברכטאס (אתר ארכיאולוגי מעורר עניין שבו התגלו שרידים ועתיקות מהתקופה הכנענית).

אט אט כמו יוסר הלוט וגם הרחצה בים תותר , כרגע מותרת  אמנם רק פעילות ספורטיבית כגון : הליכה , ריצה ודיין לא רחצה , אבל ברגע שזה  יקרה כולנו נעריך הרבה יותר את משאבי הטבע שלנו ובראשם רצועת החוף היפה .

לגבי התיירות , אז כאן כמו כל דבר בחיים גם זה מתחלק לשניים: המסעדות עדיין עובדות במתכונת של משלוחים ואינן יכולת לארח בצילן סועדים ואילו  בתיה אירוח (צימרים בתי מלון וכפרי נופש) נפתחו תחת הגבלות של איסור על רחצה בבריכות ,ספא וחדרי האוכל. למרות המגבלות הללו יש אור בקצה המנהרה ויש מומחים הסבורים כי בזמן הקרוב כולם יעברו  לפעול במתכונת רחבה יותר ותחת מגבלות פחות נוקשות.

לסיכום : הקורנה זימנה לפתחנו אתגר לא פשוט, מניעת כל המאווים שלנו  ,כידוע אנו הישראלים אנשים חמים מאוד האוהבים: משפחה ,קירבה חברתית , לטייל בארץ ובחו"ל , ארוחות משפחתיות ובילויים והיא גזרה עלינו בדיוק ההיפך ריחוק חברתי ודווקא בתקופת החגים פורים ופסח בהם אנו זקוקים יותר מכל לאיחוד החברתי ולמפגשים.

stil-TVllFyGaLEA-unsplash
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.