שגרת הטיולים לאחר הקורונה

כולנו היינו בסגר תקופה לא קצרה ובעקבות מגיפת הקורונה נאלצנו להיות סגורים סביב 4 קירות בבתים ,לא לראות בני משפחה, חברים , לא לצאת לפארקים ולגני השעשועים ואחד הדברים הכואבים והקשים שכולנו כה כמהים ואוהבים לעשות – לטייל. אז ב 6/5/2020 בשעה טובה ומוצלחת הותרה היציאה לטבע ולשמורות(אמנם במתכונת מצומצמת) , אחד המקומות האהובים על תושבי חדרה והסביבה לצרכי בילוי ופנאי הוא פארק נחל חדרה – פארק יפהפה שנבנה ושוקם סביב נחל חדרה- נחל המשתרך לאורך 50 ק"מ ונשפך לים צפונית לגבעת אולגה. כידוע המקום מיועד לכל בני המשפחה וכולל טיילת רחבת ידיים וגשר להולכי רגל העובר מעל הנחל.

אם אתם אוהבים גם לטייל בשמורות טבע,  מבלי לנסוע מרחקים על גבי מרחקים עומדות בפניכם מספר אפשרויות שוות במיוחד, הראשונה היא באזור רמות מנשה לא הרחק מקיבוץ דליה נמצא מקום יפהפה הנקרא  מאגר גלעד , היתרון הגדול של המקום שנמצא בשיאו בתקופת האביב , הוא שילוב אידיאלי של : מאגר מים, נחל זורם , מרבדי פריחה והרבה מאוד ירוק בעיניים וכל זאת  לצד שיפולי  גבעות. וכל זאת המרחק של 45 דקות נסיעה בלבד.

אזור חדרה והסביבה התברכו באתרי טבע ברצועת חוף ציורית המאפשרות לתושבים לנשום אוויר נקי ולהתאוורר לאחר תקופה ארוכה מאוד שבה , כמו יתר אזרחי ישראל, היו כמו בתוך "סיר לחץ " שממאן להוציא את הקיטור הרב שהצטבר בו.

אחד האזורים המהווים מוקד בילויים ופנאי בשבתות ובחגים הוא יער חדרה אשר כולל ערב רב של אתרים כגון: בריכת סמר (שלולית מים עונתית השוקקת חיים ומים בחורף ובאביב), בריכת היער(בריכת עטה) –זוהי למעשה ביצה קדומה המרכזת עופות , תל איברכטאס (אתר ארכיאולוגי מעורר עניין שבו התגלו שרידים ועתיקות מהתקופה הכנענית).

אט אט כמו יוסר הלוט וגם הרחצה בים תותר , כרגע מותרת  אמנם רק פעילות ספורטיבית כגון : הליכה , ריצה ודיין לא רחצה , אבל ברגע שזה  יקרה כולנו נעריך הרבה יותר את משאבי הטבע שלנו ובראשם רצועת החוף היפה .

לגבי התיירות , אז כאן כמו כל דבר בחיים גם זה מתחלק לשניים: המסעדות עדיין עובדות במתכונת של משלוחים ואינן יכולת לארח בצילן סועדים ואילו  בתיה אירוח (צימרים בתי מלון וכפרי נופש) נפתחו תחת הגבלות של איסור על רחצה בבריכות ,ספא וחדרי האוכל. למרות המגבלות הללו יש אור בקצה המנהרה ויש מומחים הסבורים כי בזמן הקרוב כולם יעברו  לפעול במתכונת רחבה יותר ותחת מגבלות פחות נוקשות.

לסיכום : הקורנה זימנה לפתחנו אתגר לא פשוט, מניעת כל המאווים שלנו  ,כידוע אנו הישראלים אנשים חמים מאוד האוהבים: משפחה ,קירבה חברתית , לטייל בארץ ובחו"ל , ארוחות משפחתיות ובילויים והיא גזרה עלינו בדיוק ההיפך ריחוק חברתי ודווקא בתקופת החגים פורים ופסח בהם אנו זקוקים יותר מכל לאיחוד החברתי ולמפגשים.

stil-TVllFyGaLEA-unsplash
שתפו פוסט זה