שגרת הטיולים לאחר הקורונה

כולנו היינו בסגר תקופה לא קצרה ובעקבות מגיפת הקורונה נאלצנו להיות סגורים סביב 4 קירות בבתים ,לא לראות בני משפחה, חברים , לא לצאת לפארקים ולגני השעשועים ואחד הדברים הכואבים והקשים שכולנו כה כמהים ואוהבים לעשות – לטייל. אז ב 6/5/2020 בשעה טובה ומוצלחת הותרה היציאה לטבע ולשמורות(אמנם במתכונת מצומצמת) , אחד המקומות האהובים על תושבי חדרה והסביבה לצרכי בילוי ופנאי הוא פארק נחל חדרה – פארק יפהפה שנבנה ושוקם סביב נחל חדרה- נחל המשתרך לאורך 50 ק"מ ונשפך לים צפונית לגבעת אולגה. כידוע המקום מיועד לכל בני המשפחה וכולל טיילת רחבת ידיים וגשר להולכי רגל העובר מעל הנחל.

אם אתם אוהבים גם לטייל בשמורות טבע,  מבלי לנסוע מרחקים על גבי מרחקים עומדות בפניכם מספר אפשרויות שוות במיוחד, הראשונה היא באזור רמות מנשה לא הרחק מקיבוץ דליה נמצא מקום יפהפה הנקרא  מאגר גלעד , היתרון הגדול של המקום שנמצא בשיאו בתקופת האביב , הוא שילוב אידיאלי של : מאגר מים, נחל זורם , מרבדי פריחה והרבה מאוד ירוק בעיניים וכל זאת  לצד שיפולי  גבעות. וכל זאת המרחק של 45 דקות נסיעה בלבד.

אזור חדרה והסביבה התברכו באתרי טבע ברצועת חוף ציורית המאפשרות לתושבים לנשום אוויר נקי ולהתאוורר לאחר תקופה ארוכה מאוד שבה , כמו יתר אזרחי ישראל, היו כמו בתוך "סיר לחץ " שממאן להוציא את הקיטור הרב שהצטבר בו.

אחד האזורים המהווים מוקד בילויים ופנאי בשבתות ובחגים הוא יער חדרה אשר כולל ערב רב של אתרים כגון: בריכת סמר (שלולית מים עונתית השוקקת חיים ומים בחורף ובאביב), בריכת היער(בריכת עטה) –זוהי למעשה ביצה קדומה המרכזת עופות , תל איברכטאס (אתר ארכיאולוגי מעורר עניין שבו התגלו שרידים ועתיקות מהתקופה הכנענית).

אט אט כמו יוסר הלוט וגם הרחצה בים תותר , כרגע מותרת  אמנם רק פעילות ספורטיבית כגון : הליכה , ריצה ודיין לא רחצה , אבל ברגע שזה  יקרה כולנו נעריך הרבה יותר את משאבי הטבע שלנו ובראשם רצועת החוף היפה .

לגבי התיירות , אז כאן כמו כל דבר בחיים גם זה מתחלק לשניים: המסעדות עדיין עובדות במתכונת של משלוחים ואינן יכולת לארח בצילן סועדים ואילו  בתיה אירוח (צימרים בתי מלון וכפרי נופש) נפתחו תחת הגבלות של איסור על רחצה בבריכות ,ספא וחדרי האוכל. למרות המגבלות הללו יש אור בקצה המנהרה ויש מומחים הסבורים כי בזמן הקרוב כולם יעברו  לפעול במתכונת רחבה יותר ותחת מגבלות פחות נוקשות.

לסיכום : הקורנה זימנה לפתחנו אתגר לא פשוט, מניעת כל המאווים שלנו  ,כידוע אנו הישראלים אנשים חמים מאוד האוהבים: משפחה ,קירבה חברתית , לטייל בארץ ובחו"ל , ארוחות משפחתיות ובילויים והיא גזרה עלינו בדיוק ההיפך ריחוק חברתי ודווקא בתקופת החגים פורים ופסח בהם אנו זקוקים יותר מכל לאיחוד החברתי ולמפגשים.

stil-TVllFyGaLEA-unsplash
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.