שמאות מקרקעין בחדרה, כל עיר ומאפייניה

ההתחדשות העירונית בישראל בתנופה, ערים רבות מחדשות את פניהם על ידי תכנון שכונות מגורים ופעילות מסחר ופנאי. העיר חדרה הממוקמת על רצועת חוף ארוכה, בסמוך לארובות של חברת החשמל מנסה להתנער מהדימוי השלילי שלה ולפעול לחידוש פני העיר.

ההתחדשות העירונית בחדרה, משמעותה גם ריבוי עסקאות נדל"ן, מכירה או השכרה של דירות למגורים, צורך בהערכות נכסים וליווי פרויקטים. כל אלו העלו את הצורך בשירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין בחדרה, והפכו את השמאי למצרך מבוקש בקרב גורמי התכנון והביצוע וכן רוכשים פוטנציאלים לדירות מגורים בפרויקטים השונים.

חדרה היא עיר עם תשתיות דרכים בעייתיות. העיר גדולה ובעלת רצועת חוף ארוכה במיוחד. התחדשות עירונית מתוכננת להפוך את העיר חדרה לעיר עם הגירת תושבים חיובית.

שכונות חדשות יוקמו באזורים שליד פארק חדרה ופארק הים. כמו כן, אושרו מספר פרויקטים של פינוי בינוי ותמא" 38 בגבעת אולגה ובמרכז העיר. בעיר צפויים לפתח את הפארקים הגדולים ואת אזורי המסחר והשירותים הקהילתיים בשכונות החדשות והמתחדשות.

מתי כדאי להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין בחדרה?

בדיקות כלכליות ליזם

יזמים המעוניינים להשתתף בבניית הפרויקטים הרבים בחדרה עומדים להשקיע סכומים נכבדים בעבודות התכנון, האישורים והבנייה. לפני ההחלטה האם להשתתף בפרויקטים אלה, מומלץ לפנות לשמאי מקרקעין בחדרה כדי שיערוך עבורם בדיקת כדאיות כלכלית.

השמאי יערוך בדיקות של האזור המיועד לפרויקט, יקבל נתונים מהיזם על תוכניות הבניה, יערוך בדיקה משפטית ויחשב את נקודת האיזון והרווח הכלכלי הצפוי ליזם.

הערכות שווי שוק לדירות מגורים

בניית יחידות דיור רבות בשכונות החדשות ליד הפארקים בחדרה ושדרוג הבתים במסגרת פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי יגרמו להתעוררות בשוק הנדל"ן המקומי ויבוצעו עסקאות מכירה וקניה של יחידות דיור רבות. הערכת שווי לדירת מגורים היא אחד מתפקידיו הנפוצים של שמאי מקרקעין בחדרה.

השמאי עורך בדיקות למיקומו של הנכס, מצבו הפיזי, בדיקות של האזור מבחינת נגישות, חניה ושירותים קהילתיים. השמאי יערוך בדיקות נוספות למצבו המשפטי של הנכס מבחינת בעלות, חוזים והסכמים הקשורים לנכס. בנוסף, הוא יבדוק גם היבטי תכנון של זכויות בנייה וניצולן והיתרי בנייה.

הגשת השגות למס שבח

מכירת דירת מגורים חייבת בתשלום מס שבח. נסביר בקצרה שמס שבח הוא תשלום מס בשיעור 25% לרשות המיסים על הפער בין העלות המקורית של הנכס לבין המחיר המתקבל תמורתו. לחישוב המס כללים ויש התייחסות מיוחדת לדירות שעברו שדרוג וחיזוק במסגרת תמ"א 38.

קביעת שומה לדירות אלה עלולות להיות גבוהות במיוחד, לכן, כדאי לפנות לשמאי מקרקעין לבדוק את האפשרות שנערכה שומה שגויה ולהיעזר בבדיקות השמאי מול רשות המיסים.

השמאי יחשב את שווי הנכס מול עלותו המקורית בהתחשב בפטור ממס הניתן לזכויות הבניה הנוספות, הניתנים לדירות שהיו במסגרת הפרויקט.

לסיכום, שמאי מקרקעין בחדרה בקי בכל תוכניות המתאר ומאפייני העיר המיוחדים ויכול לסייע בשירותיו המקצועיים למגוון בדיקות כלכליות והערכות שווי הקשורות לנכסים הרבים המוקמים בעיר חדרה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיצה
בלוג
למה כדאי לכם להזמין פוד טראק לאירוע שלכם?

כשזה נוגע לתכנון אירוע מוצלח ומהנה עבור כל המשתתפים, אין ספק שהאוכל המככב בו מהווה פקטור מהותי המשפיע על כל האווירה והחוויה של האורחים. כדי לעמוד בקצב ההתפתחות הקולינרית של היום, חשוב לדעת לבחור את סוג האוכל שיוגש לאורחים כך שיהיה גם טעים וגם מעניין עבורם.

לימודי אנגלית לילדים
בלוג
שיפור התקשורת: לימודי אנגלית מהנים לילדים בבית הספר הפרטי שלנו

בבית הספר המקצועי שלנו ללימודי השפה בישראל, אנו מאמינים בכוחם של לימודי אנגלית לילדים. אנו מבינים ששטף באנגלית פותח דלתות לעולם של הזדמנויות, ואנו שואפים לצייד את הלומדים הצעירים שלנו עם הכישורים הדרושים כדי להפוך לאנשים חשובים בחברה שלנו.

עו
בלוג
במה עוד פלילי יכול לעזור?

עולם המשפט טומן בחובו המון מורכבויות, וזה נכון במיוחד כשאנו מדברים על התחום הפלילי.עורכי דין פליליים משקיעים שנים רבות בהתמקצעות והבנת הניואנסים הקטנים ביותר בעולם המשפט הפלילי, מכיוון שכל פרט קטן יכול להכריע את הכף לכאן או לכאן, ולהשפיע על חיים של אנשים בסופו של יום. אם שאלתם את עצמכם במה עו"ד פלילי יכול לעזור, המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם! קריאה מועילה.

סיגריה אלקטרונית
בלוג
הטרנדים הפופולריים ביותר בעולם הסיגריות האלקטרוניות – 2023

שוק הסיגריות האלקטרוניות ממשיך לצמוח בקצב מהיר, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים להחליף את העישון המסורתי בפתרון בריא יותר. בשנת 2023, ניתן לראות מספר טרנדים פופולריים בעולם הסיגריות האלקטרוניות, אשר צפויים להמשיך ולהתפתח בשנים הקרובות.

עיסוי
בלוג
להתפנק באושר: חווית עיסוי מפנקת בחדרה

האם אתה זקוק לקצת הרפיה והתחדשות? אל תחפשו רחוק יותר מחדרה, עיר ציורית בישראל המציעה שפע של חוויות עיסוי מפנקות. בין אם אתם מחפשים עיסוי גוף, עיסוי טנטרה או עיסוי פשוט להירגע, בחדרה יש הכל.