שמאות מקרקעין בחדרה, כל עיר ומאפייניה

ההתחדשות העירונית בישראל בתנופה, ערים רבות מחדשות את פניהם על ידי תכנון שכונות מגורים ופעילות מסחר ופנאי. העיר חדרה הממוקמת על רצועת חוף ארוכה, בסמוך לארובות של חברת החשמל מנסה להתנער מהדימוי השלילי שלה ולפעול לחידוש פני העיר.

ההתחדשות העירונית בחדרה, משמעותה גם ריבוי עסקאות נדל"ן, מכירה או השכרה של דירות למגורים, צורך בהערכות נכסים וליווי פרויקטים. כל אלו העלו את הצורך בשירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין בחדרה, והפכו את השמאי למצרך מבוקש בקרב גורמי התכנון והביצוע וכן רוכשים פוטנציאלים לדירות מגורים בפרויקטים השונים.

חדרה היא עיר עם תשתיות דרכים בעייתיות. העיר גדולה ובעלת רצועת חוף ארוכה במיוחד. התחדשות עירונית מתוכננת להפוך את העיר חדרה לעיר עם הגירת תושבים חיובית.

שכונות חדשות יוקמו באזורים שליד פארק חדרה ופארק הים. כמו כן, אושרו מספר פרויקטים של פינוי בינוי ותמא" 38 בגבעת אולגה ובמרכז העיר. בעיר צפויים לפתח את הפארקים הגדולים ואת אזורי המסחר והשירותים הקהילתיים בשכונות החדשות והמתחדשות.

מתי כדאי להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין בחדרה?

בדיקות כלכליות ליזם

יזמים המעוניינים להשתתף בבניית הפרויקטים הרבים בחדרה עומדים להשקיע סכומים נכבדים בעבודות התכנון, האישורים והבנייה. לפני ההחלטה האם להשתתף בפרויקטים אלה, מומלץ לפנות לשמאי מקרקעין בחדרה כדי שיערוך עבורם בדיקת כדאיות כלכלית.

השמאי יערוך בדיקות של האזור המיועד לפרויקט, יקבל נתונים מהיזם על תוכניות הבניה, יערוך בדיקה משפטית ויחשב את נקודת האיזון והרווח הכלכלי הצפוי ליזם.

הערכות שווי שוק לדירות מגורים

בניית יחידות דיור רבות בשכונות החדשות ליד הפארקים בחדרה ושדרוג הבתים במסגרת פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי יגרמו להתעוררות בשוק הנדל"ן המקומי ויבוצעו עסקאות מכירה וקניה של יחידות דיור רבות. הערכת שווי לדירת מגורים היא אחד מתפקידיו הנפוצים של שמאי מקרקעין בחדרה.

השמאי עורך בדיקות למיקומו של הנכס, מצבו הפיזי, בדיקות של האזור מבחינת נגישות, חניה ושירותים קהילתיים. השמאי יערוך בדיקות נוספות למצבו המשפטי של הנכס מבחינת בעלות, חוזים והסכמים הקשורים לנכס. בנוסף, הוא יבדוק גם היבטי תכנון של זכויות בנייה וניצולן והיתרי בנייה.

הגשת השגות למס שבח

מכירת דירת מגורים חייבת בתשלום מס שבח. נסביר בקצרה שמס שבח הוא תשלום מס בשיעור 25% לרשות המיסים על הפער בין העלות המקורית של הנכס לבין המחיר המתקבל תמורתו. לחישוב המס כללים ויש התייחסות מיוחדת לדירות שעברו שדרוג וחיזוק במסגרת תמ"א 38.

קביעת שומה לדירות אלה עלולות להיות גבוהות במיוחד, לכן, כדאי לפנות לשמאי מקרקעין לבדוק את האפשרות שנערכה שומה שגויה ולהיעזר בבדיקות השמאי מול רשות המיסים.

השמאי יחשב את שווי הנכס מול עלותו המקורית בהתחשב בפטור ממס הניתן לזכויות הבניה הנוספות, הניתנים לדירות שהיו במסגרת הפרויקט.

לסיכום, שמאי מקרקעין בחדרה בקי בכל תוכניות המתאר ומאפייני העיר המיוחדים ויכול לסייע בשירותיו המקצועיים למגוון בדיקות כלכליות והערכות שווי הקשורות לנכסים הרבים המוקמים בעיר חדרה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו

גיוס עובדים
בלוג
כיצד ניתן לייעל את תהליך הגיוס שלך?

בסביבת העסקים המהירה של ימינו, גיוס העובד הנכון חיוני יותר מתמיד. הוא לא רק תורם לצרכים המיידיים של העסק שלך, אלא גם ממלא תפקיד משמעותי בהצלחתו לטווח הארוך.