תהליך הכנת תיק שטח

תיק שטח הוא קבוצת מסמכים ופרטי מידע בתחום בטיחות האש למבנים, מגישים אותו לשירותי הכבאות וההצלה על פי חוק וזאת כדי לסייע להם לפעול באופן הטוב ביותר כאשר קיים אירוע חירום. התיק כולל מידע רב על מיקום המבנה, על תיאור התשתיות שלו, על הערכות הסיכונים שבו ועל ההנחיות לביצוע בזמן אמת של הנמצאים בו. כל אלו נועדו לשמש בסופו של דבר את חדר המבצעים של שירותי הכיבוי וההצלה במקרה של אירוע חירום.

 

אילו מבנים חייבים בתיק שטח?

סעיף 3 להוראות הנציב 503 קובע אילו מבנים חייבים בהכנת תיק אש. המבנים הם רבי קומות מעל לגובה של 29 מטרים, בתי אבות ובתי גיל זהב בהם יש מעל לחמישים מיטות, פנימיות ובתי מלון עם למעלה משלושים וחמש מיטות, בנקים שנמצאים במבנים בני למעלה משני קומות או למעלה מ-1,000 מ"ר, אולמות ספורט, אצטדיונים, בתי חולים, אוניברסיטאות ומכללות, מבני תעשייה ומסחר, מבנים שמשמשים את הציבור, בתי קולנוע, מבני משרדים ששטחם עולה על 2,000 מטרים, אולמות אירועים ועוד.

 

מתי מגישים את תיק השטח ומי מכין אותו?

הוראות הנציב קובעות הוראות שונות למבנים כאשר היא עושה אבחנה בין מבנים ישנים לחדשים. במבנים קיימים יש להגיש את תיק השטח בעת הביקורת התקופתית של שירותי הכבאות וההצלה, במבנים חדשים מגישים אותו לפני אכלוס המבנה אך עם סיום הבניה בפועל. על פי החוק התיק צריך להיות מעודכן אחת לשנה ויש לספק אותו במקרים בהם מבקשים טופס 4 או רישיון עסק.

מי שמכין את תיק השטח הוא יועץ בתחום בטיחות האש לו מומחיות בתחום זה והאישורים הדרושים לכך על פי חוק. בעת הכנת תיק שטח יבקר היועץ במבנה, יבחן אותו לעומק תוך בחינת נושאים רבים ובהם מערכות הציוד לגילוי ולכיבוי האש במבנה, סביבת המבנה ודרכי המילוט ממנו.

 

מה יכלול תיק השטח?

תיק השטח יכלול מידע על המבנה, תיאור של מערכות גילוי האש וכיבוי האש, תיאור מערכות החשמל והאנרגיה, תיאור המבנה עצמו באופן מפורט ואת תיאור סביבת המבנה. כמו כן, הוא יכלול את דרכי המילוט, את התוכניות ההנדסיות של המבנה ואת התרשימים שלו. יועץ בטיחות האש גם יצלם את המבנה לתיק השטח, יבצע הערכת סיכונים ויפרט באופן מלא את הפעילות שיש לבצע בזמן אירוע אש או בעת תקלה במבנה.

תיק השטח צריך להיות מוגש במסמך מודפס ובפורמט נוסף על גבי תקליטור לשימוש שירותי הכבאות וההצלה. המסמך צריך להיות חתום על ידי בעל המפעל או העסק, אמנם יועץ בטיחות האש הוא זה שמכין את התיק, אך בעלי העסק והמבנה צריכים להכיר וללמוד אותו גם כן. כריכת תיק השטח צריכה לכלול את כתובת המבנה, את שמו ומספר טלפון חירום מטעם העסק.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו