תמא 38 תיקון 2 בחדרה

בעשורים האחרונים רבים מאתנו נתקלים במבנים הנמצאים בתהליכי שיפוץ, עליהם רשום כי "במקום מתבצעת תכנית תמ"א "38. מבנים אלה עוברים הרס מבוקר ולאחר מכן בנייה מחןדשת, וזאת כדי להעניק לדיירי הבניינים מקום בטוח ונעים יותר לחיות בו. אבל מה זה אומר: תמ"א38 ומהם היתרונות בביצוע התהליך? כל הפרטים בהמשך.

תמא 38 – מה זה אומר ומדוע זה כדאי?

בעשורים האחרונים מתבצעות במדינת ישראל תכניות מתאר ארציות אשר נועדו לאפשר התחדשות עירונית במקומות בהם אוכלוסיות מוחלשות, או באזורים בהם מבנים ישנים.

תמ"א 38 הלוא היא תכנית מתאר ארצית נפוצה, החלה את דרכה בתחילת שנות ה 2000 תוך שהתכנית נודעה לחזק מבנים כנגד רעידות אדמה, להרחיב מבנים קיימים, להוסיף דירות לבניין ולהפוך את מרחב המגורים לנעים ונוח יותר.

מאז החלה התכנית לשים את אותיותיה בכל רחבי הארץ, חלו כמה שינויים בדרך הבנייה והשיפוץ וכיום: כל מבנה שעובר את התהליך נהרס בצורה מבוקרת, נבנה מחדש והופך לחדיש, רב קומות, מרווח יותר וכזה שנעים לחיות בו.

מדוע כדאי לבצע פרויקט תמ"א 38 בבניין שלכם?

כיום ישנם לא מעט מבנים אשר דרושים תחזוקה/הרס ובנייה מחדש, בעוד שמרבית הדיירים הגרים במבנים ישנים, מייחלים כי פרויקט זה יתבצע במבנה שלהם.

ולמרות הכל, המציאות בשטח מגלה כי לא כל הדיירים מעוניינים בתכנית וזאת עקב חששות, פחד מעזיבת הדירה באופן זמני לצורך השיפוצים והבנייה, העדר הסכמה עם הדיירים האחרים ושאר סיבות וטענות. עם זאת, ביצוע פרויקט זה בכל מבנה, יביא ליתרונות חשובים כגון:

העלאת ערך נכס – מבנים שעוברים שיפוץ בהם גם הדירות הופכות לנאות ורחבות יותר, נחשבים כבעלי ערך גבוה בזמן שבאמצעות ביצוע תמ"א 38 יכולים רבים ליהנות מנכס ששוויו גבוה יותר משהיה בעבר.

בטחון – תמ"א 38 היא תכנית מתאר שנועדה בראשית לחזק מבנים כנגד רעידת אדמה. בזמן שהמבנה נבנה מחדש או עובר שיפוצים, כמו גם הוספת ממ"ד: רבים יכולים ליהנות ממבנה בטוח.

חדרים נוספים – באמצעות תמ"א 38 בחדרה בעלי דירות נהנים מנכס רחב יותר תוך הוספת חדרים של 21 מטרים רבועים לכל דירה.

נוחות – בשל שיפוץ לובי, הוספת חניות, טיפוח שטחים משותפים ומגוון פעולות שנעשות בפרויקט: הדיירים במבנה יכולים ליהנות מנוחות ואיכות חיים.

אוכלוסייה צעירה במקום – בשל מכירת דירות אשר נוספות למבנים שעוברים את השיפוץ, דיירים במקום נהנים מאוכלוסייה צעירה שרוכשת דירות באזור ומפריחה את ה"שיממון החברתי" שהיה בו. בשל כך אלה, מומלץ להיות בעד תמ"א38  בחדרה במבנה שלכם ובכך ליהנות מאורח חיים טוב ונוח.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email