תמא 38 בירושלים

אחת מהתכניות הממשלתיות היותר מוצלחות שהושקו בישראל בעשורים האחרונים היא תכנית תמ"א 38. מה זה תמא 38? מי יכול להשתתף בתכנית זו? מדוע כדאי להשתתף בתכנית? האם ייתכן שתהיו זכאים להשתתף בתכנית אך לא תוכלו להוציא אותה אל הפועל? מהי הפעילות של תמא 38 בירושלים בימים אלה? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מה זה תמא 38?

תמא 38 היא תכנית ממשלתית שאושרה על ידי ממשלת ישראל בתחילת העשור הקודם ומטרתה לחזק מבנים מיושנים שאינם עומדים בתקן לעמידות מבנים ברעידות אדמה ולהפוך אותם למבנים חזקים ויציבים שיעמדו בסטנדרט הראוי לרעידות אדמה. מאחר ובמסגרת הפרויקט מבוצעות עבודות בנייה ושיפוצים מקיפים, לתכנית זו נוספה גם האפשרות לשילוב רכיבי שיפוץ נוספים לרבות הוספת מרפסת לכל דירה, הוספת מעלית, הוספת חניות פרטיות, הוספת ממ"ד לדירות, שיפוץ לובי וכן הלאה. למעשה, במסגרת פרויקט תמא 38 אפשר לחדש ממש את הבניין כולו ולהעלות את שווי הדירות בו.

 

מי משלם על הפרויקט ומי רשאי להשתתף בו?

מאחר וחיזוק המבנים הוא אינטרס של המדינה ודי ברור שלא כל הדיירים במבנים אלה יוכלו לממן פרויקטים בהיקפים אלה, גובש מודל במסגרתו הדיירים לא משלמים דבר על הפרויקט. כל שעליהם לעשות הוא לבחור יזם שיבצע את הפרויקט והיזם יקבל בתמורה זכויות בנייה לבניית דירות נוספות בראש הבניין. את הדירות האלה יוכל למכור היזם לדיירים חדשים ועל ידי כך ליצור לעצמו את הרווח על הפרויקט כולו. זאת אומרת, שבכניסה לפרויקט תמא 38, אתם נכנסים אליו כבניין נניח עם 6 דירות ויוצאים ממנו עם בניין חדש יותר, מודרני יותר וחזק יותר עם 10 דירות (לשם דוגמא). ההשתתפות בתכנית מותנית בעמידה בארבעה קריטריונים ובכלל זה: הבניין נבנה לפני 1980, שטחו הוא מעל 400 מ"ר ויש בו שתי קומות לפחות, הבניין לא עומד בתקן הישראלי לעמידות מבנים ברעידות אדמה על פי אישור מהנדס והבניין אינו מיועד להריסה. מבנים שעומדים בארבעת הקריטריונים הללו, זכאים

freepik

להשתתף בתכנית תמא 38 בירושלים, ולצורך העניין בכל מקום אחר בארץ.

אחד התנאים החשובים ליכולת שלכם להוציא פרויקט תמא 38 אל הפועל הוא ששווי הדירות באזור המגורים שלכם הוא גבוה יחסית. באזורי פריפריה, עלות דירה חדשה היא נמוכה יחסית ולכן היזם לא יוכל לכסות את הוצאות הפרויקט באמצעות מכירת הדירות החדשות שייבנו בבניין. בתל אביב למשל קיימת פעילות ענפה מאוד של תמא 38 וכך גם בירושלים. על כן, לא סביר שלא תוכלו ליישם את הפרויקט אם הוא אושר לכם, אבל יהיה עליכם לבחור היטב את היזם ולהיעזר בגורם מקצועי שיסייע לכם להבטיח שאתם מקבלים את המקסימום במסגרת הפרויקט ושבסופו של דבר תוכלו ליהנות מדירה חדשה, מודרנית ומאובזרת ששוויה גבוה יותר משוויה הנוכחי.

freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.