4 כללים פשוטים לבחירת אקווריום לדגים

זה לא משנה אם אתם מגדלים מקצועיים של דגי נוי מזה שנים ארוכות או שאתם ממש לפני הרכישה הראשונה שלכם של דגים וציוד, יש דברים חשובים שצריך לקחת בחשבון וביניהם בחירה של סוגי הדגים לפי רמת התחזוקה והטיפול אליה אתם מוכנים להתחייב, מחירים וכמובן העדפות אישיות. ולצד כל אלה, כמעט כל רכישה כזו מתחילה בשאלה הכי חשובה – איזה אקווריום עליי לבחור? ובכן, בגלל שמדובר בסוגיה כל כך נפוצה, החלטנו לעשות לכם קצת סדר ולחלוק כמה כללים חשובים ברכישת אקווריום לדגים. 

סוגי דגים

זכרו – סוגי דגים שונים מצריכים אקווריומים שונים. מצד אחד, ישנם דגים שגדלים עם הזמן למימדים גדולים ומכובדים ובשבילם נצטרך לרכוש אקווריום בגודל מתאים שיאפשר להם את הגדילה הזאת. מצד שני, אם יש לכם מעט דגים ואלו הם דגים קטנים, אין צורך לרכוש אקווריום גדול במיוחד שסתם יתפוס מקום מיותר בחלל הבית. זכרו, כל סוג של דג מצריך שימוש באקווריום אחר. אקווריום המתאים לדגי נוי הוא לא בהכרח אותו האקווריום שיתאים לדגים טרופיים למשל. 

גודל, צורה ומיקום

עוד לפני הרכישה, חשבו היטב היכן אתם מתכוונים למקם את האקווריום ואיזה גודל או צורה יתאימו למקום הזה. אם יש לכם נישה גדולה המתאימה לאקווריום גדול, מיקום של אקווריום קטן יותר עשוי להקנות מראה מעט חסר ודל. לעומת זאת על שטח קטן לא רצוי בכלל למקם אקווריום גדול ומאסיבי שיעיב על המראה הטבעי של הבית. לאחר שבחרתם בגודל ובצורה רצויה, אנו ממליצים למקם קרטון באותו הגודל לצורך האילוסטרציה וההבנה של איך זה הולך להיראות. 

ציוד נלווה

זכרו כי בכל אקווריום שתבחרו בסופו של דבר, תצטרכו לשים ציוד נוסף לצורך גידול הדגים. ציוד לאקווריום כולל בין היתר פילטר לסינון וניקוי קבוע של המים, משאבת אוויר שתפקידה להזרים חמצן למים ולאפשר את המחייה בהם, תרמוסטט שתפקידו לשמור על טמפרטורה אידיאלית קבועה, חצץ לתחתית האקווריום שיותר מצע של בקטריות טובות, דקורציה וצמחייה וכן הלאה. נכון, אתם לא חייבים לרכוש את כל הדברים הללו, אבל קחו בחשבון שזה פשוט אומר שתצטרכו להחליף את המים בעצמכם ולנקות את האקווריום כפעולת תחזוקה קבועה. 

קטן או גדול?

הרבה פעמים זה מסתכם לשאלה הזאת. התשובה היא כמובן אינדיבידואלית לחלוטין, אבל חשוב מאד לציין כי אקווריום קטן זה לאו דווקא פחות עבודה. נהפוכו, ככל שמדובר באקווריום קטן יותר, כך פעולות התחזוקה שלכם יהיו תכופות יותר למעשה. בנוסף, רוב הדגים נוטים לשרוד בחללים גדולים יותר, כך שאם אתם לא מעוניינים לרכוש בכל פעם דגים חדשים, עדיף להשקיע באקווריום גדול יותר מלכתחילה. 

freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.