4 כללים פשוטים לבחירת אקווריום לדגים

זה לא משנה אם אתם מגדלים מקצועיים של דגי נוי מזה שנים ארוכות או שאתם ממש לפני הרכישה הראשונה שלכם של דגים וציוד, יש דברים חשובים שצריך לקחת בחשבון וביניהם בחירה של סוגי הדגים לפי רמת התחזוקה והטיפול אליה אתם מוכנים להתחייב, מחירים וכמובן העדפות אישיות. ולצד כל אלה, כמעט כל רכישה כזו מתחילה בשאלה הכי חשובה – איזה אקווריום עליי לבחור? ובכן, בגלל שמדובר בסוגיה כל כך נפוצה, החלטנו לעשות לכם קצת סדר ולחלוק כמה כללים חשובים ברכישת אקווריום לדגים. 

סוגי דגים

זכרו – סוגי דגים שונים מצריכים אקווריומים שונים. מצד אחד, ישנם דגים שגדלים עם הזמן למימדים גדולים ומכובדים ובשבילם נצטרך לרכוש אקווריום בגודל מתאים שיאפשר להם את הגדילה הזאת. מצד שני, אם יש לכם מעט דגים ואלו הם דגים קטנים, אין צורך לרכוש אקווריום גדול במיוחד שסתם יתפוס מקום מיותר בחלל הבית. זכרו, כל סוג של דג מצריך שימוש באקווריום אחר. אקווריום המתאים לדגי נוי הוא לא בהכרח אותו האקווריום שיתאים לדגים טרופיים למשל. 

גודל, צורה ומיקום

עוד לפני הרכישה, חשבו היטב היכן אתם מתכוונים למקם את האקווריום ואיזה גודל או צורה יתאימו למקום הזה. אם יש לכם נישה גדולה המתאימה לאקווריום גדול, מיקום של אקווריום קטן יותר עשוי להקנות מראה מעט חסר ודל. לעומת זאת על שטח קטן לא רצוי בכלל למקם אקווריום גדול ומאסיבי שיעיב על המראה הטבעי של הבית. לאחר שבחרתם בגודל ובצורה רצויה, אנו ממליצים למקם קרטון באותו הגודל לצורך האילוסטרציה וההבנה של איך זה הולך להיראות. 

ציוד נלווה

זכרו כי בכל אקווריום שתבחרו בסופו של דבר, תצטרכו לשים ציוד נוסף לצורך גידול הדגים. ציוד לאקווריום כולל בין היתר פילטר לסינון וניקוי קבוע של המים, משאבת אוויר שתפקידה להזרים חמצן למים ולאפשר את המחייה בהם, תרמוסטט שתפקידו לשמור על טמפרטורה אידיאלית קבועה, חצץ לתחתית האקווריום שיותר מצע של בקטריות טובות, דקורציה וצמחייה וכן הלאה. נכון, אתם לא חייבים לרכוש את כל הדברים הללו, אבל קחו בחשבון שזה פשוט אומר שתצטרכו להחליף את המים בעצמכם ולנקות את האקווריום כפעולת תחזוקה קבועה. 

קטן או גדול?

הרבה פעמים זה מסתכם לשאלה הזאת. התשובה היא כמובן אינדיבידואלית לחלוטין, אבל חשוב מאד לציין כי אקווריום קטן זה לאו דווקא פחות עבודה. נהפוכו, ככל שמדובר באקווריום קטן יותר, כך פעולות התחזוקה שלכם יהיו תכופות יותר למעשה. בנוסף, רוב הדגים נוטים לשרוד בחללים גדולים יותר, כך שאם אתם לא מעוניינים לרכוש בכל פעם דגים חדשים, עדיף להשקיע באקווריום גדול יותר מלכתחילה. 

freepik
שתפו פוסט זה