5 המלצות שוות במיוחד – היכן כדאי להתרחץ ולהתרענן הקיץ הזה

הקיץ הישראלי שלנו כבר פה וזה הזמן להתחיל לחשוב מחוץ לקופסה באשר למקומות להתרענן בהם שהחום עולה. בישראל ישנם מקורות מים רבים המאפשרים רחצה הגונה ולא רק שכשוך רגליים כדי להציל את גופכם מהקיץ הקשה שלנו שפוקד אותנו בעיקר בחודשים יוני , יולי ,אוגוסט .

ריכזנו עבורכם את 5 הנחלים והמעיינות המובחרים והמומלצים ביותר בהם מומלץ להתרענן הקיץ הזה מאזור הצפון ועד אזור הדרום :

מקומות להתרענן באזור הצפון

נחל כזיב – זהו אחד הנחלים הגדולים הנמצאים באזור הגליל המערבי , אורכו של הנחל הוא כ 40 ק"מ הוא מתחיל בהר מירון ומסתיים באזור חוף אכזיב בים התיכון. לאורך הנחל ישנן נקודות רבות להתרעננות ורחצה, במהלך מסלול טיול ברמות קושי משתנות בנחל זה . למשל : עין חרדלית , עין זיו ועין טמיר.

שלושת המעיינות הללו המזינים את נחל כזיב יספקו לכם התרעננות הגונה בבריכות מים צלולות ונקיות בצבע טורקיז . לעין זיו ועין טמיר דרושה הליכה קשה יחסית המתחילה בחניון הזיתים שבפארק גורן ואילו לעין חרדלית קל יותר להגיע פשוט מזינים בוויז: "עין חרדלית" הולכים בקטע מישורי  ונוח כ 15 דקות ומגיעים לבריכות הרדודות של הנחל. אפשר גם לשלב מסלול הליכה רטוב ורדוד בתוך מי הנחל.

נחל עמוד – זהו אחד הנחלים היפים הנמצאים באזור הגליל העליון , מדובר על מסלול טיול יפהפה שחלקו מוצל. המסלול נמצא בתוך שמורת טבע מפוקחת עם שעות כניסה וסגירה מוגדרות. אורכו של נחל עמוד הוא כ 25 ק"מ הנחל זורם מהמערב למזרח הוא מתחיל באזור היישוב קדיתא (סמוך ליישוב דלתון) וזורם עד הכנרת. בתוך שטח הנחל יש בריכות ציוריות יפהפיות שבחלקן מותר להתרחץ .איך מגיעים ? בוויז :"שמורת טבע נחל עמוד".

נחל הקיבוצים – אחד הנחלים השווים בארץ הנמצא באזור עמק המעיינות ליד בית שאן , מדובר על נחל יפהפה שניתן ללכת בתוכו ולעשות מסלול רטוב , המסלול מתחיל מעין מגדל ומסתיים בחלק התחתון של פארק עמק המעיינות . הכניסה חופשית וללא תשלום אך יש שעות כניסה ויציאה מן הפארק.

איך מגיעים ? בוויז: "פארק עמק המעיינות" . מאזור החנייה לכו כ 250 מטר בצד שמאל תראו את עין מגדל תחילתו של נחל הקיבוצים – זהו מסלול רטוב וקווי שעובר בתוך המים.

 

מקומות להתרענן באזור המרכז

אזור המרכז אמנם לא התברך בכל כך הרבה נחלים ומעיינות ומקורות מים כמו באזור הצפון אך יש בו כמה נקודות עניין רטובות ומעניינות המתאימות להתרעננות ובילוי לכל המשפחה. אחד המעיינות המומלצים והשווים המאפשרים רחצה מוצלחת כמו שצריך הוא עין אביאל , זהו מעיין יפהפה בצבע ירוק הנמצא באזור גבעת עדה סמוך ליישוב אביאל . סמוך למעיין יש גם מפלון קטן ונובע מתוך פינה פסטורלית בין סבך הצמחייה.

איך מגיעים בוויז: "עין אביאל". המעיין נמצא מול היישוב אביאל ליד מטע רימונים.

 

מקומות להתרענן באזור הדרום

אזור הדרום הוא אמנם לא נופת צופים בתקופת הקיץ ויכול קצת מורכב לטיולים בתקופת הקיץ מפאת החום הרב, אבל גם זה פתיר להתחיל את המסלול מוקדם .בתוך שמורת עין גדי נמצא אחד מהמקומות הקסומים ביותר בארץ , מדובר על בריכות מים יפהפיות ועמוקות הנובעות בתוך שמורת עין גדי – נחל ערוגות. בריכות אילו מכונות הבריכות העליונות או בריכות האיסיים ,אילו הן 3 בריכות צלולות מרשימות בצבע טורקיז הנמצאות בין הסלעים הגדולים של שמורת עין גדי – נחל ערוגות. זוהי אחת מהמשמורות היפות במדבר יהודה בפרט ובדרום בכלל. איך מגיעים?  בוויז : "נחל ערוגות".

תהנו , הכי חשוב לדאוג לכובע, שתייה וקרם הגנה ולא פחות חשוב לשמור על הניקיון  !!

הכותב : גיל אהרוני מאתר הטיולים "בא לי לטייל" .

DSC09830_800x533
שתפו פוסט זה