Python – מה זה ולמה משתלם ללמוד את התחום?

במשך השנים, כפי שאנחנו יכולים להניח, פותחו שפות תוכנה שונות. אלו פותחו על מנת לאפשר לנו לייצר מוצרים ממוחשבים בצורות וברמות מגוונות. משפה בסיסית שמאפשרת לנו לכתוב תוכנה או מוצר אחר שיכול לעבוד בצורה פשוטה, עד לשפה מורכבת המאפשרת לנו לייצר פקודות מורכבות וייחודיות.

אחת הדוגמאות לכך היא שפת פייתון (Python) מדובר על שפת תכנות דינמית, אשר מאפשר לפתח מבנים מורכבים של תוכניות שונות, בצורה ברורה, קצרה, מתוך כוונה לייצר קוד ללא שימוש באלמנטים מורכבים מדי. כך אפשר לייצר בין היתר תוכנות מונחות עצמים, תוכנות פרוצדוראליות או פונקציונאליות לשימושים שונים. צריך לייצר שפה זו גם תומכת ונתמכת על ידי שפות אחרות.

שפת Python נמצאת בשימוש החל משנות התשעים כאשר במקור היא פותחה לצורך שימוש בשפת תכנות ABC, אך עם הזמן נעשו בה שינויים שונים והחלו להשתמש בה באופן עצמאי. היום התוכנה קיימת בגרסתה השלישית, כאשר הגרסאות הקודמות כבר ואינן נמצאות בשימוש. השפה משתמשת מתכנים ומפתחים של מוצרי מחשב ואינטרנט, בין היתר היא פועלת באמצעות מערכת לינוקס ומערכת חלונות, וכאמור היא תומכת ונעזרת בשפות תוכנות נוספות.

לשם מה משתמשים בשפה זו?

שפת Python מיועדת למגוון רחב של שימושים, בין היתר לצורך כתיבת תוכנות, הרחבות של תוכנות אחרות, כמוכן היא קיימת לצורך פיתוח אתרים ואמצעים שונים, בין היתר נעשה בה שימוש נרחב במוצרים של חברת גוגל, כולל יוטיוב, וכן עם השנים החלו לעשות בה שימוש גם לצורך פיתוח אפליקציות, בינה מלאכותית, שרתי ענן, בניית אתרים וביג דאטה.

מתכנתים אשר בוחרים להשתמש בשפה זו, צריכים כמובן ללמוד שפות תכנות אחרות לפני כן, על מנת שהם יוכלו להשתמש בשפה זו בצורה נכונה וטובה. השפה נלמדת הן קרב מפתחים ומתכנים שעובדים באופן עצמאי והן בקרב שכירים בחברות אשר מעוניינים להרחיב את הידע שלהם בתחום התכנות והפיתוח.

איך בוחרים את הקורס הנכון

אפשר למצוא שורה של מקומות בהם ניתן ללמוד שפת פייתון. עם זאת, בשביל ללמוד את השפה בצורה מקצועית ונכונה, מוטב לפנות אל גורם שמתמחה בכך, הן מבחינה מעשית והן מבחינה תיאורטית. צריך לבחון איזה ניסיון עומד לרשותו ומה תוכנית הקורס שהוא מציע לנו. התוכנית צריכה לכלול הן לימוד של השפה והן אפשרות לייצר פרויקטים שונים על מנת להבין כיצד לפתח מוצרים באמצעות שפה זו.

חשוב להדגיש, בדומה לקורסים רבים אחרים תחום של פיתוח ותכנות, גם קורס בתחום זה מועבר הן באופן פרונטאלי בכיתה והן אונליין באמצעות אתרי אינטרנט שונים. הקורס כאמור, מועבר הן עבור מפתחים ומתכנתים באופן עצמאי והן עבור עובדים בחברות אינטרנט וחברות אחרות. ניתן גם לערוך קורס ספציפי עבור העובדים בעסק, באמצעות מרצים מקצועיים שמגיעים אליו.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.