חתונה אזרחית

חוק הנישואין האזרחיים משנת 2004 איפשר לזוגות חד מיניים להינשא בארצות הברית.

החוק היה ניצחון משמעותי עבור קהילת ה-LGBTQ+ וצעד לקראת שוויון.

חוק הנישואים האזרחיים משנת 2004 היה ניצחון פורץ דרך עבור קהילת ה-LGBTQ+ וצעד לקראת שוויון.  כמו שניתן לראות בחברה של המרכז לחתונות אזרחיות עם זאת, נישואים עדיין אינם מוכרים כזכות חוקתית במדינות רבות.

חלק זה ידון בשני הצדדים של הדיון הזה וכיצד הוא משפיע על קהילת ה- LGBTQ+.

בשנים האחרונות חלה עלייה בחוקי המדינה המגבילים או אוסרים נישואים חד מיניים, מה שהוביל לעלייה בהתדיינות משפטית סביב נושא זה.

נישואין הם מוסד משפטי וחברתי שקיים כבר אלפי שנים. זו אחת ממערכות היחסים החשובות בחיינו.

נישואין הם מוסד משפטי וחברתי שקיים כבר אלפי שנים. זו אחת ממערכות היחסים החשובות בחיינו.

בארצות הברית, נישואים היו באופן מסורתי מערכת יחסים בלעדית בין גבר ואישה, אך לאחרונה, נישואים חד מיניים הפכו נפוצים יותר. עם זאת, זה עדיין משאיר אנשים רבים ללא גישה לנישואים שאולי מחפשים זאת כדרך לחזק את קשריהם המשפחתיים או אפילו רק כדי להרגיש שהם חלק מהחברה. זה יכול להוביל לבעיות מסוימות כמו אנשים שאינם נשואים המתמודדים עם אפליה בעבודה או במרחבים ציבוריים בשל היעדר מצב משפחתי.

רעיון הנישואין הוא חלק אוניברסלי, אך מורכב, מהחברה שלנו.

כשמדובר במצב הנישואין בארצות הברית, קשה לקבוע למה עלינו לצפות בעתיד. אנחנו יכולים רק להסתכל על טרנדים ולהשתמש בזה כמדריך כיצד עלינו לפעול.

דבר אחד שברור הוא שאמריקאים רבים מחפשים חלופות לנישואים מסורתיים עם מוסדות דתיים. העלייה בשיעורי הגירושין והגידול במגורים המשותפים הבהירו כי ישנם אנשים רבים שאינם רוצים להתחתן אך עדיין רוצים את ההטבות הנלוות לנישואין.

יש אנשים שמוצאים דרכים חדשות לקבל את מערכות היחסים שלהם מוכרות בחוק מבלי לעבור טקס חתונה או לרשום את מערכת היחסים שלהם עם מוסד דתי כלשהו.

בארצות הברית, לא רבים מותר על פי חוק להתחתן עד גיל 18.

זה בגלל חוק גיל ההסכמה. עם זאת, ישנם כמה חריגים לחוק זה. חריג אחד הוא אם יש לך מחלה סופנית ואתה לא יכול לחכות עד שתגיע לגיל 18, גם אם תמות לפני גיל זה. חריג נוסף הוא אם האמונות הדתיות שלך מונעות נישואים מחוץ לאמונתך.

נישואים אזרחיים הם סוג של איחוד משפטי המוכר בחוק במדינות שונות כמו שבדיה וסעודיה. הוא אינו כרוך בשום טקס דתי או רוחני ואינו דורש כל סנקציה או אישור רשמי על ידי כנסייה או גוף דתי אחר לתקפותו…

הנישואים האזרחיים הראשונים שאושרו על ידי המדינה נערכו במסצ'וסטס בשנת 1778…

מבוא: נישואים אזרחיים הם חלופה

נישואים אזרחיים הם מוסד משפטי וחברתי שבו שני אנשים מאוחדים בנישואין, על פי כמה חוקים ומנהגים.

זה נבדל מנישואים דתיים, שבדרך כלל מנוהלים על ידי פקיד דתי. במדינות מסוימות, זה לא דורש שום הכרה רשמית או משפטית.

נישואים אזרחיים זמינים כמעט אוניברסלית בצורה המוסדרת על ידי המדינה בלבד, כאשר מדינות רבות אוסרות על נישואים ב"חוק המקובל" ו/או דורשות רישום נישואים להיות מוכרים כחוק.

מוסד הנישואין האזרחיים מוסדר בחוק ברוב המדינות מאז ימי הביניים. החוק מחייב בדרך כלל שאחד הצדדים או שניהם הגיעו לגיל הבגרות ולהיות חופשיים מכפייה לפני החתונה. רוב המדינות גם דורשות משני הצדדים להיות מוסמכים לתת את הסכמתם (להתחתן), בדרך כלל דורשים משני הצדדים

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email