טיפולי מרכז לרפואה משלימה לאיזון הגוף והנפש

אחד מעמודי היסוד של הרפואה המשלימה ועולם ערכיה, הוא העיקרון ההוליסטי. בעוד שבמרפאות ובבתי החולים הקונבנציונאליים גוף האדם מחולק למערכות ואברים המנותקים אלו מאלו ובהם חלק אחד של גוף האדם מטופל ללא התחשבות בחלקים האחרים, הרפואה המשלימה רואה את האדם כאורגניזם אחד שלם בו כל אחת מהמערכות משפיעה על האחרת. לכן, בבואנו לקבל טיפולים במרכז לרפואה משלימה, אנו למעשה זוכים לטיפול מקיף הלוקח בחשבון את אי- האיזון במערכות הגוף או הנפש וכיצד אלו משפיעות על האדם כולו. אלו כמה מהטיפולים הנפוצים במרכז לרפואה משלימה והשפעותיהם על הגוף והנפש.

דיקור סיני

האקופונקטורה (דיקור סיני) היא טכניקה טיפולית סינית בת אלפי שנים בה מוחדרות מחטים דקיקות אל תוך נקודות מפגש בין נתיבי זרימה אנרגטיים ומסייעות לשחרר חסימות בזרימת הצ'י (אנרגיית החיים) הגורמות לכאבים, תופעות פיזיות רבות ולקשיים נפשיים. מחקרים מוכיחים כי השימוש בדיקור סיני, מסייע בזרימת הדם למוח ומאזן את הפעילות המוחית והעצבית בגוף. כך משמש הדיקור הסיני למגוון רחב של טיפולים, כאשר טיפול אחד, עשוי להשפיע על מספר מערכות בו זמנית על ידי הטיפול בגוף כשלם.

 • סיוע בכאבים אורתופדיים
 • טיפול בהתמכרויות
 • הפחתת כאבים כרוניים
 • הפחתת מתח וחרדות
 • איזון פעילות העיכול
 • איזון מצב הרוח
 • ועוד תופעות פיזיות רבות אחרות.

טיפול בכוסות רוח

שיטה עתיקה נוספת שהינה רווחת ברפואה המסורתית בסין וברוסיה. על ידי שימוש בכוסיות זכוכית היוצרות וואקום על הגוף, נוצרים שטפי דם קטנים ומבוקרים המעודדים הזרמת דם עשיר בחמצן אל הרקמות המפיח חיים בשרירים תפוסים וממריץ אזורים רבים בגוף באנרגיה. הוואקום נוצר על ידי הבערת אש בתוך הכוס ושריפת האוויר בתוכה. כיום, קיימות גם כוסות רוח בטיחותיות יותר הפועלות באמצעות משאבות. עם זאת, רבים טוענים כי הטיפול המסורתי יעיל בהרבה. כוסות הרוח מסייעות גם הן לתופעות רבות בתחום הגוף והנפש.

 • הקלה בבעיות נשימה כרוניות כמו אסטמה וברונכיט ספסטית.
 • להקלה בכאבים כרוניים ושרירים תפוסים.
 • למניעת חולשה ועייפות כרונית
 • לחיזוק המערכת החיסונית

הזרמת הדם והאנרגיה בחלק אחד, מפיחה חיים באורגניזם כולו ומשפרת את המצב הגופני והנפשי הכללי.

עיסוי במגוון טכניקות

אין סוף לשיטות העיסוי הזמינות היום ברבים מהמרכזים לרפואה משלימה. הטכניקות השונות מכילות בתוכן דגשים כאלו ואחרים המספקים מענה לבעיות רבות.

עיסוי שוודי

אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר בתחום. הוכח מחקרית כי עיסוי שוודי תורם באופן משמעותי לייצוב מצב הרוח, משפר את הריכוז והזיכרון ומקל תופעות דיכאון וחרדות. בנוסף, הוא מסייע בהקלת כאבים כרוניים, שחרור שרירים ולתחושת נמרצות כללית בגוף.

עיסוי באבנים חמות

הנחת אבנים שחוממו בטמפרטורה מבוקרת על גוף המטופל בעת העיסוי מסייעת בחימום הרקמות ובהזרמת דם חיוני אל אזורים שונים בגוף. טכניקה זו מגבירה באופן משמעותית את יתרונותיו של העיסוי ובסיוע לאיזון בין הגוף והנפש.

על מנת לבצע טיפולים מונעים לשמירה על הבריאות ולשיפור התפקודים היומיומיים, טיפולים אלטרנטיביים במרכז לרפואה משלימה עשויים להיות בדיוק מה שחיפשת.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים