מרפסות תלויות

מרפסות תלויות מקנות לרבים את היכולת להעלות את ערכה של הדירה בה הם גרים, בעוד שמרפסת כזאת מאפשרת שטח מחיה גדול ואיכותי יותר. מרפסות תלויות יקנו גם מקום נוסף בו אפשר לבלות זמן פנוי. אבל כיצד אפשר להתקין מרפסת כזאת? ומתי היא מתאימה? כל התשובות בהמשך.

מהן מרפסות תלויות והיכן כדי להתקין אותן?

מרפסות תלויות הן כאלה שמוסיפים למבנה קיים, בעוד שהמרפסת מאוגדת אל המבנה באמצעות קורות פלדה. את המרפסות בונים לאחר ביצוע תכניות הנדסיות על ידי קונסטרקטורים מומחים, תוך שתכנון הנדסי נכון על ידי חברת בנייה מקצועית – יקנה את התוצאות הטובות והבטוחות ביותר.

איך מתקינים מרפסות תלויות

מרפסות אלה מבוססת על התקנה על גבי מוטות פלדה תוך שבתחילת התהליך נעשית התקנת לוחות גבס בתוך המבנה. לוחות הגבס מאפשרות ניסור ופירוק חגורות בטון הממוקמות מתחת לחלון הנמצא בחלל בו תהיה המרפסת. לאחר מכן מתבצעות עבודות ניסור בטון בהתאם לתכניות של הקונסטרקטור, תוך הוספת מרפסת פלדה על גבי תושבות עליהן בנויות המרפסות.

לאחר התקנת התושבות, מתחילים הבנאים לבצע עבודות התקנת לוחות צמנט המתאימות לעובי הנכון של המבנה. עוד יבצעו המומחים הנחת שכבת איטום באופן מקצועי, ביצוע בדיקות הצפה, בדיקת המשקל שהמרפסת יכולה לשאת, ולבסוף: ביצוע עבודות ריצוף, צבע, התקנת מעקה ועיצוב המרפסת.

היכן אפשר להתקין מרפסת תלויה?

חשוב לדעת כי מרפסות מסוג זה ניתן להתקין במגוון דירות ומבנים שונים, תוך שכיום כדי להוסיף מרפסת תלויה – אין צורך בהסכמה של השכנים, אלא רק באישור בנייה מהרשויות.

התקנת המרפסת מתאפשרת בעיקר במידה והיא לא פוגעת במראה ובעיצוב המבנה, תוך שבאמצעות חברות בנייה מקצועיות תוכלו לתכנן ולהוסיף מרפסת למבנה קיים בקלות.

לאחר התהליך רצוי לבצע בקרת איכות על ידי מומחים בבדק בית בזמן שיפוץ, או על ידי מפקחי בנייה וזאת כדי לוודא כי המרחב החיצוני שהוספת למבנה יכול להכיל את המשקל הדרוש וכי הוא עומד בכל התקנים הדרושים.

לסיכום, מרפסות תלויות ירחיבו את המבנה שלכם, יעלו את ערך הנכס ואת איכות המגורים במקום. לשם כך יש לבחור כבר עכשיו חברת בנייה או קבלן רשום שיבצע את ההתקנה על הצד הטוב והבטוח ביותר.

שתפו פוסט זה