מתכונים לתוספות לארוחה

מתכונים לתוספות לארוחה
אז הכנתם בשר, עוף או דג, בטעם האהוב עליכם, במתכון מוצלח שמצאתם בבלוג פודיק או שאולי פשוט זכרתם בכלל מהבית של אמא, אבל כעת מתעוררת שאלת השאלות: מה לשים ליד? מה מתאים לאכול עם זה? אתמול הכנתם תפוחי אדמה, שלשום הכנתם אורז, מה היום? חשוב מאד לגוון בתוספות לארוחה, בשביל הילדים וגם בשביל המבוגרים, ובשביל זה בדיוק הכינו עבורכם בבלוג פודיק של שחר חן מגוון ענק של מתכונים לתוספות לארוחה, תוכלו למצוא מתכונים עשירים ופשוטים, מהירים ומורכבים יותר, ממגוון ענק של טעמים ומטבחים שונים מכל העולם, חמים וקרים, חריפים או מתוקים, ובקיצור- אפשר להכין כל יום משהו אחר.

למה חשוב לגוון במתכונים לתוספות לארוחה

באופן פסיכולוגי ופיזי כאחד, אוכל שהגוף זקוק לו באופן בסיסי, הוא ירצה לאכול בלי שום קשר לטעמו. נכון אמנם שאם המאכל יהיה לא טעים יהיה לנו קשה לאכול, אבל הגוף לא חייב לחמנית שום מתובלת מדי ארוחת בוקר, ואם יהיה לחם פשוט נהיה מסוגלים לאכול אותו מדי יום, אנו שותים מים באופן קבוע מבלי לחשוב שזה משעמם אותנו, וכל זה פשוט מפני שאנו זקוקים ללחם ומים באופן בסיסי ביותר, ולכן לגוף לעולם לא נמאס מהם, ומעולם לא חשנו צורך לגוון אותם. כך גם בשרים ועופות הבונים את המנות העיקריות, על פי רוב יהיה לגוף ולנפש הרבה פחות חשוב לגוון בהם, מפני שהם צורך בסיס שלנו, ועל כן במידה מסוימת ניתן לקבוע מספר ווריאציות בודדות לצריכת בשר ולהכין אותם לסירוגין מדי יום, אף אחד לא יחוש סלידה או שיעמום.

תוספות לארוחה לעומת עיקריות

תוספות לארוחה לעומת זאת, אינם העיקר המשביע בהן, ואינם מרכז הכובד של הארוחה. הגוף מזהה זאת, ועל כן אם נגיש מדי יום עוף בתיבול ברביקיו ואורז לבן, כנראה שרוב הסועדים ימשיכו לאכול שוב ושוב את העוף, אבל את האורז ישאירו, לא בגלל שצבעו משעמם, אלא משום שהגוף מזהה את העוף כמעניק השובע והתזונה המשמעותי, ולכן הוא אוכל אותו בתיאבון כדי למלא את מאגרי הגוף, אך את התוספת של האורז הוא מזהה כמשנית, ולכן הוא דורש שיהיה לו מעניין ומגוון מספיק כדי לאכול אותה. זו הסיבה שגם בסגנונות שמרניים של מטבחים, בתחום התוספות לארוחה תמיד יהיה צורך לגוון.

חשיבות הגיוון עבור הילדים

יותר ממה שחשוב לגוון בתוספות לארוחה עבור מבוגרים, כאשר מכינים מנות לילדים זה הכרחי פי כמה. ראשית מפני שתזונה בגילם הצעיר היא חיונית ובעלת השפעה עצומה לכל חייהם, עובדה שהם אינם מבינים ומכירים בה על פי רוב, אך אנו כמבוגרים אחראיים חייבים לקחת ברצינות ולדאוג להקל עליהם את החובה התזונתית לגילם. שנית, מפני שאם רוצים למנוע מהילדים תופעות כמו אכילה בררנית, ואולי חלילה הפרעות אכילה מורכבות יותר בעתיד, יש להרגיל אותם ככל הניתן לשלל גווני תזונה, סגנונות בישול, מטבחים ומאכלים שונים, ככל שהאוכל יהיה מגוון יותר, כך הוא יכיל יותר אבות מזון אשר בכל מנה הם שונים ובגיוון נכון הם משלימים תזונה מלאה ובריאה עבור ילדים, ומצד שני הגיוון יפתח בפניהם עולם של יצירתיות, פתיחות מחשבתית, ואי קיבעון באופן ספציפי בארוחה וגם באופן כללי בצורת החשיבה האישית שהם מאמצים לעצמם בגילאים אלו.

איך מגוונים במתכונים לתוספות לארוחה

באתר פודיק ניתן למצוא מבחר ענק של מתכונים לתוספות לארוחה, בצבעים, צורות והרכבים מרתקים. חשוב לגוון במתכונים מבחינת המוצרים המרכיבים אותם כדי לוודא שהמנות מקבלות גיוון בער תזונתי, וגם במראה המנה, בצבעיה הסופיים, ובטעם, כדי לגרום לסועדים להנות מהתוספת ולסיים את המנה עד תומה.

freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email