קרן בערבות המדינה


אם אתם מחפשים מימון להקמת עסק חדש או לניהול עסק קיים, לבטח שמעתם על האפשרות של קרן בערבות המדינה אליה ניתן לפנות בבקשה לקבלת הלוואה, ולעיתים אף למענק. מהי אותה קרן, מי מפעיל אותה ולמה הכוונה בערבות שנותנת המדינה? כל התשובות בשורות הבאות.

מהי קרן בערבות המדינה?

קרן בערבות המדינה הלוואה בערבות המדינה היא קרן פרטית העוסקת, בין היתר, בקידום עסקים בישראל ובמתן אשראי ליזמים צעירים ולעסקים קיימים. לקרנות אלה יש לעיתים אינטרסים כלכליים שונים במסגרתם נכון להן גם לעסוק במתן אשראי לעסקים, ולעיתים מדובר בקרנות פילנתרופיות לחלוטין שפשוט רוצות לסייע בקידום המגזר העסקי בישראל. מה שחשוב להבין הוא, שבפניה לקבלת הלוואה מקרן כזו, אתם למעשה מקבלים את ההלוואה מהקרן ולא מהמדינה.

אם כך, מהי ערבות מדינה?

כאשר אתם פונים לבנק בבקשת הלוואה, ולא משנה כרגע אם מדובר בהלוואה פרטית או עסקית, הבנק ידרוש מכם בדרך כלל להעמיד שניים או שלושה ערבים להלוואה. במידה ולא תעמדו בהתחייבויות שלכם כלפי הבנק, יוכל הבנק לפנות לאותם ערבים ולדרוש מהם למלא את התחייבויותיכם במקומכם. כאשר מדובר בהלוואות לעסקים, רמת הסיכון שלוקח הבנק היא בדרך כלל גבוהה מספיק כדי שיידחה את בקשתכם להלוואה גם אם אתם יכולים להעמיד לרשותו את בני משפחתכם כערבים.

ערבות מדינה משמעותה שהערב שלכם להלוואה הוא המדינה עצמה, וזה כבר משנה את התמונה כולה. במקרה כזה, יסכים הבנק לתת לכם את ההלוואה, מתוך ידיעה ברורה שאם לא תעמדו בהתחייבויותיכם, עומדת לרשותו ערבותה של המדינה שהיא מספיק חזקה ובטוחה.

הלוואות מקרנות ייעודיות

קרן בערבות המדינה היא קרן שמעניקה לכם הלוואה ממש כמו הבנק, ושהמדינה היא שערבה להלוואה שלכם מאותה קרן. בישראל פועלות קרנות שונות המציעות את שירות האשראי הזה למגזר העסקי, חלקן מתמקדות בענפים מסוימים במשק וחלקן פונות למגזר העסקי הכללי. הלוואות אלה ניתנות בדרך כלל בתנאים טובים הרבה יותר מתנאי השוק החופשי, אך חשוב לזכור שאין בערבות המדינה בכדי להוריד כהוא זה מאחריותכם להחזיר את ההלוואה, שכן אי החזר ההלוואה יגרור סנקציות עליכם לא רק מצד הקרן, אלא גם מצד המדינה.

אם הבנק לא מאשר לכם הלוואה להקמת עסק או לניהול עסק קיים, יש לכם את האפשרות של קרן בערבות המדינה, ובלבד שתגישו תכנית עסקית מסודרת, מודל ותחזית פיננסית ושתעמדו בקריטריונים שהגדירה הקרן על מנת לאשר את ההלוואה לצרכים עסקיים.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תולדות יפן מודרנית

התיאוריה בדבר הייחודיות היפנית. באקדמיה מדובר על כך שיש נטייה לנסות להסביר דברים שלא יודעים על יפן בכך שמסבירים ש"זו

כל מה שחשוב לדעת על בדיקת קורונה

אחד הנושאים החשובים והמרכזיים המעסיקים את כולנו במהלך השבועות האחרונים הינו בדיקת קורונה. העלאת המודעות לגבי חשיבות ביצוע הבדיקה הינה

בלוג

אנבר משכנתאות הלוואת ביטוח

משכנתא היא ההחלטה החשובה ביותר שנעשה במהלך החיים שלנו בהיבט הפיננסי, זו העסקה הגדולה ביותר שרוב האנשים מקיימים בחיים הפרטיים