איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית

פעם, על מנת לאתר נזילות ניתן היה אך ורק להסתמך על סימנים חיצוניים ברורים שיש פיצוץ בצינור או איטום לקוי. כלומר לפי כתם ברור של רטיבות. כיום, ישנה דרך חדשנית ובדוקה לזהות נזילות גם ללא שנוצר נזק ברור מבחינה חיצונית. כלומר, אפשר לזהות את מיקום התקלה במדויק ולתקן את הבעיה עם מינימום אי נוחות ומקסימום תוצאות.

מה ניתן לזהות בעזרת מצלמה טרמית

בעזרת הפעלה מקצועית של מצלמה טרמית, ניתן לזהות סוגים שונים של נזילות ובעיות רטיבות. למשל, אפשר לבצע בדיקות רטיבות כלליות, בתחילת החורף, כדי לבדוק אם יש ליקוי איטום שצריך לסדר. ניתן לבצע גם בדיקה של רטיבות במבנה חדש, לפני אכלוס (בשילוב הצפה מכוונת של הגג, לצורך בדיקה). ניתן גם להשתמש במצלמה טרמית לצורך גילוי נזילות של מים, במיוחד כאשר הצנרת ישנה ולפעמים אפילו רקובה. נזילות יכולות להיווצר כתוצאה מצינור סדוק, סתימה בביוב, שורשים שחדרו לצנרת שעוברת מתחת הגינה.

כיצד עובדת מצלמה טרמית

אמרנו כי מצלמה טרמית יכולה לסייע בביצוע בדיקת רטיבות או לצורך גילוי נזילות מים. וכעת, נרצה להסביר בקצרה כיצד איתור נזילות במצלמה טרמית מתקיים. כלומר כיצד המצלמה הזאת בעצם עובדת.

לחומרים שונים יש נטייה להתחמם ולהתקרר בהתאם לטמפרטורה של הסביבה. חום השמש משפיע באופן שונה על חומרים שונים כגון בטון או פלדה או אבנים. וכל חומר באשר הוא גם מתקרר כאשר הוא נחשף למים. המים למעשה "סופגים" את החום בשעה שהם נספגים בתוך חומרים שונים וזה נכון גם כאשר המים נמצאים בתוך הקיר או תחת הרצפה, לאחר שנוצרה נזילה.

על זה בדיוק מתבססת המצלמה הטרמית. זוהי מצלמה שיודעת לזהות הבדלי טמפרטורה בחומרים שונים. היא מתרגמת את הטמפרטורה לצבעים שונים כך שניתן לראות היכן בדיוק יש נקודות קרות יותר, בגלל הנזילה. למצלמה זאת אין שום בעיה להביט לתוך חומר נתון, ממש כפי שקרני רנטגן או אולטרה סאונד יכולים לאפשר הצצה למה שקורה בתוך הגוף.

מתי נהוג להשתמש במצלמה התרמית

במצלמה טרמית ניתן להשתמש:

  • כאשר יש חשד לנזילה ורוצים לאתר את מקורה (למשל אם יש נוכחות של עובש).
  • כאשר רוצים לרכוש דירה יד שניה, ורוצים לבדוק שאין נזילות בתוך הקירות (כי קל לצבוע קירות כדי להסתיר נזילות קיימות).
  • לצורך תיקון ליקויים באיטום של קירות חוץ, של מקלטים או בחדרים רטובים כגון אמבטיה או בנקודות רגישות במטבח.  

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים