איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית

פעם, על מנת לאתר נזילות ניתן היה אך ורק להסתמך על סימנים חיצוניים ברורים שיש פיצוץ בצינור או איטום לקוי. כלומר לפי כתם ברור של רטיבות. כיום, ישנה דרך חדשנית ובדוקה לזהות נזילות גם ללא שנוצר נזק ברור מבחינה חיצונית. כלומר, אפשר לזהות את מיקום התקלה במדויק ולתקן את הבעיה עם מינימום אי נוחות ומקסימום תוצאות.

מה ניתן לזהות בעזרת מצלמה טרמית

בעזרת הפעלה מקצועית של מצלמה טרמית, ניתן לזהות סוגים שונים של נזילות ובעיות רטיבות. למשל, אפשר לבצע בדיקות רטיבות כלליות, בתחילת החורף, כדי לבדוק אם יש ליקוי איטום שצריך לסדר. ניתן לבצע גם בדיקה של רטיבות במבנה חדש, לפני אכלוס (בשילוב הצפה מכוונת של הגג, לצורך בדיקה). ניתן גם להשתמש במצלמה טרמית לצורך גילוי נזילות של מים, במיוחד כאשר הצנרת ישנה ולפעמים אפילו רקובה. נזילות יכולות להיווצר כתוצאה מצינור סדוק, סתימה בביוב, שורשים שחדרו לצנרת שעוברת מתחת הגינה.

כיצד עובדת מצלמה טרמית

אמרנו כי מצלמה טרמית יכולה לסייע בביצוע בדיקת רטיבות או לצורך גילוי נזילות מים. וכעת, נרצה להסביר בקצרה כיצד איתור נזילות במצלמה טרמית מתקיים. כלומר כיצד המצלמה הזאת בעצם עובדת.

לחומרים שונים יש נטייה להתחמם ולהתקרר בהתאם לטמפרטורה של הסביבה. חום השמש משפיע באופן שונה על חומרים שונים כגון בטון או פלדה או אבנים. וכל חומר באשר הוא גם מתקרר כאשר הוא נחשף למים. המים למעשה "סופגים" את החום בשעה שהם נספגים בתוך חומרים שונים וזה נכון גם כאשר המים נמצאים בתוך הקיר או תחת הרצפה, לאחר שנוצרה נזילה.

על זה בדיוק מתבססת המצלמה הטרמית. זוהי מצלמה שיודעת לזהות הבדלי טמפרטורה בחומרים שונים. היא מתרגמת את הטמפרטורה לצבעים שונים כך שניתן לראות היכן בדיוק יש נקודות קרות יותר, בגלל הנזילה. למצלמה זאת אין שום בעיה להביט לתוך חומר נתון, ממש כפי שקרני רנטגן או אולטרה סאונד יכולים לאפשר הצצה למה שקורה בתוך הגוף.

מתי נהוג להשתמש במצלמה התרמית

במצלמה טרמית ניתן להשתמש:

  • כאשר יש חשד לנזילה ורוצים לאתר את מקורה (למשל אם יש נוכחות של עובש).
  • כאשר רוצים לרכוש דירה יד שניה, ורוצים לבדוק שאין נזילות בתוך הקירות (כי קל לצבוע קירות כדי להסתיר נזילות קיימות).
  • לצורך תיקון ליקויים באיטום של קירות חוץ, של מקלטים או בחדרים רטובים כגון אמבטיה או בנקודות רגישות במטבח.  
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.