איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית

פעם, על מנת לאתר נזילות ניתן היה אך ורק להסתמך על סימנים חיצוניים ברורים שיש פיצוץ בצינור או איטום לקוי. כלומר לפי כתם ברור של רטיבות. כיום, ישנה דרך חדשנית ובדוקה לזהות נזילות גם ללא שנוצר נזק ברור מבחינה חיצונית. כלומר, אפשר לזהות את מיקום התקלה במדויק ולתקן את הבעיה עם מינימום אי נוחות ומקסימום תוצאות.

מה ניתן לזהות בעזרת מצלמה טרמית

בעזרת הפעלה מקצועית של מצלמה טרמית, ניתן לזהות סוגים שונים של נזילות ובעיות רטיבות. למשל, אפשר לבצע בדיקות רטיבות כלליות, בתחילת החורף, כדי לבדוק אם יש ליקוי איטום שצריך לסדר. ניתן לבצע גם בדיקה של רטיבות במבנה חדש, לפני אכלוס (בשילוב הצפה מכוונת של הגג, לצורך בדיקה). ניתן גם להשתמש במצלמה טרמית לצורך גילוי נזילות של מים, במיוחד כאשר הצנרת ישנה ולפעמים אפילו רקובה. נזילות יכולות להיווצר כתוצאה מצינור סדוק, סתימה בביוב, שורשים שחדרו לצנרת שעוברת מתחת הגינה.

כיצד עובדת מצלמה טרמית

אמרנו כי מצלמה טרמית יכולה לסייע בביצוע בדיקת רטיבות או לצורך גילוי נזילות מים. וכעת, נרצה להסביר בקצרה כיצד איתור נזילות במצלמה טרמית מתקיים. כלומר כיצד המצלמה הזאת בעצם עובדת.

לחומרים שונים יש נטייה להתחמם ולהתקרר בהתאם לטמפרטורה של הסביבה. חום השמש משפיע באופן שונה על חומרים שונים כגון בטון או פלדה או אבנים. וכל חומר באשר הוא גם מתקרר כאשר הוא נחשף למים. המים למעשה "סופגים" את החום בשעה שהם נספגים בתוך חומרים שונים וזה נכון גם כאשר המים נמצאים בתוך הקיר או תחת הרצפה, לאחר שנוצרה נזילה.

על זה בדיוק מתבססת המצלמה הטרמית. זוהי מצלמה שיודעת לזהות הבדלי טמפרטורה בחומרים שונים. היא מתרגמת את הטמפרטורה לצבעים שונים כך שניתן לראות היכן בדיוק יש נקודות קרות יותר, בגלל הנזילה. למצלמה זאת אין שום בעיה להביט לתוך חומר נתון, ממש כפי שקרני רנטגן או אולטרה סאונד יכולים לאפשר הצצה למה שקורה בתוך הגוף.

מתי נהוג להשתמש במצלמה התרמית

במצלמה טרמית ניתן להשתמש:

  • כאשר יש חשד לנזילה ורוצים לאתר את מקורה (למשל אם יש נוכחות של עובש).
  • כאשר רוצים לרכוש דירה יד שניה, ורוצים לבדוק שאין נזילות בתוך הקירות (כי קל לצבוע קירות כדי להסתיר נזילות קיימות).
  • לצורך תיקון ליקויים באיטום של קירות חוץ, של מקלטים או בחדרים רטובים כגון אמבטיה או בנקודות רגישות במטבח.  
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו