חפירה בסביבת מגורים והחשיבות באיתור תשתיות לפני החפירה

אתם לא רואים אותן, אבל מתחת ומסביב לבית שלכם ישנן המון תשתיות שטמונות עמוק בתוך האדמה, ולפעמים גם לא כל כך עמוק. צנרת ביוב, צנרת מים, כבלי תקשורת שמביאים אליכם את האינטרנט, כבלי חשמל שמספקים לכם חשמל, צינורות גז, כבלי טלוויזיה – כל אלה רצים ומתרוצצים סביב הבית שלכם עמוק מתחת האדמה. המשמעות היא שלפני כל חפירה שאתם מתכוונים לעשות בקרקע, אתם חייבים לבצע איתור תשתיות לפני החפירה.

מה הבעיה עם חפירה באזור של תשתיות?

תחילה בואו נבהיר שאם אין לכם מפה מדויקת של פרישת התשתיות בשטח, הרי שכל אזור שאתם נמצאים בו, דורכים עליו או מביטים בו באזור המגורים, הוא מבחינתכם אזור של תשתיות לפחות בפוטנציאל. ההנחה היא שאם אתם לא יכולים לשלול שבמקום עוברות תשתיות, אז כנראה שעוברות בו תשתיות. מדוע אסור לחפור באזור כזה? מכיוון שבמכה אחת של כף טרקטור תוכלו לשבש את התקשורת למאות דירות ברחוב שלכם וזה במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב אתם עשויים לפגוע בקו מים או קו ביוב ולייצר הצפה סביבתית מאוד לא פשוטה ובמקרה הממש לא טוב, אתם עשויים לפגוע בכבל חשמל או גז ולגרום לסכנה בטיחותית מסכנת חיים לכם, לעובדים ולסביבה.

הפתרון – איתור תשתיות לפני חפירה

הפתרון הוא די פשוט וכיום ישנם אפילו אנשי מקצוע שמקדישים את כל חייהם המקצועיים למענו. קוראים לזה איתור תשתיות ומדובר בתהליך מקצועי במסגרתו מבוצע איתור של כלל התשתיות העוברות בתא שטח מסוים, על מנת לדעת היכן מותר לחפור והיכן אסור. איתור זה מבוצע גם באמצעות בחינת מפות שאותן ניתן להשיג מהרשות המקומית ומרשם המקרקעין, אך בעיקר באמצעות טכניקות איתור מקצועיות כדוגמת שימוש במכשור השולח גלים אלקטרומגנטיים אל הקרקע, ובהתאם לאופן בו הם חוזרים מעלה, ניתן להבין בדיוק היכן עובר צינור תשתית והיכן לא.

במסגרת התהליך של איתור תשתיות, ייתכן מאוד שיהיה זה בלתי אפשרי לאתר את התשתיות בקרקע באמצעות מפות או באמצעות טכנולוגיה אלקטרומגנטית, ובמקרה כזה יש לבצע איתור עיוור, קרי חישוף של השטח בצורה חכמה על מנת לבחון בעין את נוכחות ומיקום התשתיות בקרקע. חישוף כזה חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע שיודעים להעריך היכן אמורה לעבור תשתית בהתאם לפרישת המבנים בשטח, אחרת אפשר פשוט להרים את הקרקע של רחוב שלם רק כדי לאתר צינור אחד.

שימו לב שפגיעה בתשתיות, מעבר לסכנות שהיא עלולה לייצר לכם ולסביבה ומעבר להוצאות הכספיות הגדולות שהיא עלולה לייצר לכם, היא גם עבירה על החוק שיכולה להסתיים בקנס גבוה ולעיתים גם בפתיחת תיק פלילי. על כן, כשאתם מעוניינים לחפור פנימה אל תוך הקרקע, וודאו שאתם מבצעים תחילה איתור תשתיות ואינכם פועלים בצורה עיוורת.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.