משפצים לכבוד החג? תתחילו מהמטבח

תקופת החגים מהווה זרז עבור רבים מבין הישראלים, המעוניינים להעניק לבית שלהם מראה מחודש. אירוח של המשפחה בתוך בית שנראה טוב הרבה יותר מאשר בעבר, שילוב של רהיטים חדשים ו"הלבשת הבית" בבדים וטקסטיל שמעניק צבע, הופך למשימת יותר נעימה כאשר בעלי הבית מתגאים בפני האורחים על המקום שבו הם מתגוררים. כאשר התקציב מוגבל ואין כסף לשיפוץ קומפלט ואתם חייבים להתמקד רק בחדר אחד שיעבור שיפוץ, מומלץ להתמקד בחדר שנחשב למרכז הבית ואשר לרוב תופס את מרב תשומת הלב שלה אורחים והוא המטבח.

למה כדאי לשפץ את המטבח קודם ואיך בוחרים סגנון עיצוב?

כמעט בכל בית ישראלי, המטבח הוא המקום הראשון שרואים כאשר נכנסים אל הבית. מכיוון שאומרים שהרושם הראשוני הוא החשוב ביותר, מטבח שנראה טוב עם כיור נקי ושולחן אוכל מסודר יעשה רושם נהדר, לעומת מטבח מבולגן ועמוס מדי באביזרים וחפצים שאינם קשורים לבישול. שיפוץ המטבח יכול לעשות פלאים לבתים ישנים, זאת כיוון שכאשר מטבח מחודש והופך למסוגנן – הוא מרענן את הדירה כולה ומעניק לה וויזואליות חדשה. הסגנונות בעיצוב מטבחים הם רבים, החל מסגנון קלאסי ועד מטבח כפרי שהוא ללא ספק הפופולרי ביותר בארץ שלנו.

הרעיון הוא להעניק למטבח סוג של "אמירה" כאשר ישנה שפה משותפת בין כל החלקים שלו: הארונות, הפרזול של הארונות, משטחי העבודה והריהוט – כולם "מתכתבים" זה עם זה ונראים שייכים למשפחה אחת. סגנון העיצוב ייגזר הן מטעמם של בעלי הבית והן מתוך ראייה פרקטית של חיי היום יום המנוהלים במקום.  

כדאי להתייעץ עם מעצבים ונגרים מקצועיים העוסקים בחידוש ובניית מטבחים, במיוחד כאשר מדובר בחדר היחידי שתשפצו, זאת בכדי להעניק לחדר הזה את העיצוב המתאים הנכון, זה שישתלב בצורה האופטימלית עם שאר חלקי הבית. מעבר לכך, חשוב להכיר את סגנונות העיצוב השונים ולקבל השראה ממגזינים או מהרשת, בכדי להגיע לפגישה עם מעצבי המטבח כאשר החזות שלו כבר נמצאת בדמיונכם. התפקיד של המעצב והנגר הוא לתווך בין הדמיון למציאות ולהקים עבורכם את המטבח שעליו חלמתם.

מדוע המטבח הוא החדר החשוב ביותר בבית?

המטבח הישראלי איננו רק המקום שבו מבשלים ומטגנים, במיוחד בקרב משפחות שחייהן אינטנסיביים מאוד והשגרה גורמת לוויתור רב בכל הקשור לשימוש המקורי בחדר המטבח, שהוא יצירת אוכל. החדר הזה הפך בשנים האחרונות לחשוב ביותר בבית, מכיוון שאוכל מחבר בין אנשים וזהו החדר שכל אחד מבני הבית עובר בו לפחות אחת ליום, אם לא יותר, גם אם לא לשם בישול – אז בשביל "לחטוף" משהו מהמקרר או להכין קפה.

בהיותו של המטבח מקום מפגש לכל הדיירים, הוא הופך למרכז עבורם ולמקום שבו נוצרות חוויות נפלאות עבור בני הבית. סעודה משותפת במטבח אשר מעוצב בדיוק כפי שחלמתם, תייצר תחושה נפלאה שתישאר כזיכרון מתוק לכל החיים.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים