ניהול ופיקוח פרויקטים בבניה – הדרך הנכונה לבניית בית

פרויקט בנייה הוא פרויקט מורכב ויקר לביצוע המחייב פיקוח צמוד על מנת שהבנייה בפועל תהלום את החזון האדריכלי תוך התאמה לתנאי הקרקע ולסביבת החיים ותעמוד בתקנות המחמירות.
איך עושים את זה בפועל, משלב אפיון הפרויקט דרך הביצוע ועד מסירת הנכס? פונים לשירות של ניהול ופיקוח פרויקטים בענף הבנייה.
תפקידם של מנהלי ומפקחי פרויקטים הוא ללוות את הלקוח, לכוון את אנשי המקצוע והספקים ולוודא שהכל מתנהל בשטח כשורה, זאת על מנת להימנע מליקויי בנייה, לעמוד בתקציב שנקבע מראש ובלוחות הזמנים.
מה כולל התהליך, אילו שירותים מסופקים תחת ניהול ופיקוח ולמי תפנו כדי לא להתמודד לבד עם הפרוצדורה המסובכת של בניית בית פרטי?

בונים נכון – נהנים משקט נפשי


נתחיל עם שירותי ניהול ופיקוח נדל"ן שעושים הבדל גדול בהתנהלות והשגת שקט נפשי לאורך בניית הפרויקט. בראשית, מנהלי ומפקחי פרויקט בעלי הידע הנדרש בתכנון הפרויקט לפרטי פרטים וביחד עם האדריכל הם ידעו לאפיין ולמפות את הצרכים של הלקוח לפני העלייה לקרקע, עוד בשלב גיבוש התוכניות. המטרה היא להחליט איזו תוכנית מתאימה ואפשרית לביצוע על פי התוכניות תוך פרוצדורה ביורוקרטית של השגת האישורים הנדרשים והתקציב של הלקוח. לפעמים אדריכל יכול להגיע עם חזון נשגב של בית חלומי, אבל בפועל אין את המשאבים או את התנאים הדרושים לכך ובמסגרת ניהול ופיקוח ידעו לכוון אתכם ואת האדריכל לתוכנית הריאלית ביותר תוך שיתוף פעולה עם המהנדס והגורמים הרלבנטיים.
השירות מסייע גם במיפוי הצעות המחיר לביצוע הפרויקט על ידי אנשי המקצוע והספקים השונים וכל הגורמים הרבים שמעורבים לרבות חלוקה תקציבית נבונה בין הספקים ועבודות הטיח, הגמר, כלים סניטריים וכדומה, ניהול מו"מ על הצעות המחיר ובחירת ההצעה המיטבית, בחינת כתב כמויות וכדומה.

מפקחים עבורכם בשטח


חלק בלתי נפרד מהתהליך מוקדש לשרטוט תוכנית העבודה על פי השלבים הנדרשים להשגת התוצאה והגדרת כל שלב מהיבטים שונים כמו מה יש לבצע קודם כתשתית, חלוקת עבודה בין בעלי המקצוע וסנכרון ביניהם בביצוע התהליך על מנת להיערך לכל שלב בנפרד וכדי שהעבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר.
מרבית האנשים שבונים בית אינם נמצאים ומעורבים בפרטים הטכניים או נמצאים בפועל באתר הבנייה ובעת שכירת שירותי ניהול ופיקוח פרויקטים אפשר להיות רגועים שיש נציג מטעם הלקוח שמגיע לאתר לצרכי ביקורת. הנוכחות בשטח והמעורבות בפרטים מאפשרת לאתר ליקויים ולטפל הם בזמן אמת ולמנוע כמובן ליקויים לפני שיהיה מאוחר מדי או תידרש מעורבות יקרה לביצוע השינויים. כמו כן, הפיקוח מדרבן את אנשי המקצוע לעבודה ויש מעקב ובקרה על כך שכל איש מקצוע המעורב בבנייה אכן עומד בהתחייבויות שלו.
התהליך כולל גם בקרת עלויות וזמנים, כדי שהפרויקט אכן יתקדם לפי המצופה וקביעת תמהיל עלויות מודולארי – כלומר, מתי ישולם הכסף ולמי ווידוי שהתהליכים השונים בוצעו לשביעות רצון הלקוחות לפני שהתשלום נפרע פועל לכל אורך שלבי הפרויקט עד למסירתו ואכלוס הנכס. הפיקוח כולל גם בדיקה שהכל נעשה על פי חוק ועל פי התקנות ההנדסיות ותקנות הבטיחות ללא חריגות בנייה על מנת למנוע הליכים משפטיים עתידיים.

לפני שהתחלתם לבנות, עוד בשלב התוכניות, מומלץ לפנות לחברה מקצועית לניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה אמינה ומובילה בתחום, שהינה בעלת המומחיות והניסיון בניהול ופיקוח של בתים פרטיים. כדי שהיא תנהל עבורכם את התהליך על פי הידע והמיומנות שצברה עם השנים. כך תוכלו להיות רגועים ולדעת שהפרויקט שלכם נמצא בידיים הטובות ביותר וליהנות מהדרך וכמובן – מהתוצאה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.