ניהול ופיקוח פרויקטים בבניה – הדרך הנכונה לבניית בית

פרויקט בנייה הוא פרויקט מורכב ויקר לביצוע המחייב פיקוח צמוד על מנת שהבנייה בפועל תהלום את החזון האדריכלי תוך התאמה לתנאי הקרקע ולסביבת החיים ותעמוד בתקנות המחמירות.
איך עושים את זה בפועל, משלב אפיון הפרויקט דרך הביצוע ועד מסירת הנכס? פונים לשירות של ניהול ופיקוח פרויקטים בענף הבנייה.
תפקידם של מנהלי ומפקחי פרויקטים הוא ללוות את הלקוח, לכוון את אנשי המקצוע והספקים ולוודא שהכל מתנהל בשטח כשורה, זאת על מנת להימנע מליקויי בנייה, לעמוד בתקציב שנקבע מראש ובלוחות הזמנים.
מה כולל התהליך, אילו שירותים מסופקים תחת ניהול ופיקוח ולמי תפנו כדי לא להתמודד לבד עם הפרוצדורה המסובכת של בניית בית פרטי?

בונים נכון – נהנים משקט נפשי


נתחיל עם שירותי ניהול ופיקוח נדל"ן שעושים הבדל גדול בהתנהלות והשגת שקט נפשי לאורך בניית הפרויקט. בראשית, מנהלי ומפקחי פרויקט בעלי הידע הנדרש בתכנון הפרויקט לפרטי פרטים וביחד עם האדריכל הם ידעו לאפיין ולמפות את הצרכים של הלקוח לפני העלייה לקרקע, עוד בשלב גיבוש התוכניות. המטרה היא להחליט איזו תוכנית מתאימה ואפשרית לביצוע על פי התוכניות תוך פרוצדורה ביורוקרטית של השגת האישורים הנדרשים והתקציב של הלקוח. לפעמים אדריכל יכול להגיע עם חזון נשגב של בית חלומי, אבל בפועל אין את המשאבים או את התנאים הדרושים לכך ובמסגרת ניהול ופיקוח ידעו לכוון אתכם ואת האדריכל לתוכנית הריאלית ביותר תוך שיתוף פעולה עם המהנדס והגורמים הרלבנטיים.
השירות מסייע גם במיפוי הצעות המחיר לביצוע הפרויקט על ידי אנשי המקצוע והספקים השונים וכל הגורמים הרבים שמעורבים לרבות חלוקה תקציבית נבונה בין הספקים ועבודות הטיח, הגמר, כלים סניטריים וכדומה, ניהול מו"מ על הצעות המחיר ובחירת ההצעה המיטבית, בחינת כתב כמויות וכדומה.

מפקחים עבורכם בשטח


חלק בלתי נפרד מהתהליך מוקדש לשרטוט תוכנית העבודה על פי השלבים הנדרשים להשגת התוצאה והגדרת כל שלב מהיבטים שונים כמו מה יש לבצע קודם כתשתית, חלוקת עבודה בין בעלי המקצוע וסנכרון ביניהם בביצוע התהליך על מנת להיערך לכל שלב בנפרד וכדי שהעבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר.
מרבית האנשים שבונים בית אינם נמצאים ומעורבים בפרטים הטכניים או נמצאים בפועל באתר הבנייה ובעת שכירת שירותי ניהול ופיקוח פרויקטים אפשר להיות רגועים שיש נציג מטעם הלקוח שמגיע לאתר לצרכי ביקורת. הנוכחות בשטח והמעורבות בפרטים מאפשרת לאתר ליקויים ולטפל הם בזמן אמת ולמנוע כמובן ליקויים לפני שיהיה מאוחר מדי או תידרש מעורבות יקרה לביצוע השינויים. כמו כן, הפיקוח מדרבן את אנשי המקצוע לעבודה ויש מעקב ובקרה על כך שכל איש מקצוע המעורב בבנייה אכן עומד בהתחייבויות שלו.
התהליך כולל גם בקרת עלויות וזמנים, כדי שהפרויקט אכן יתקדם לפי המצופה וקביעת תמהיל עלויות מודולארי – כלומר, מתי ישולם הכסף ולמי ווידוי שהתהליכים השונים בוצעו לשביעות רצון הלקוחות לפני שהתשלום נפרע פועל לכל אורך שלבי הפרויקט עד למסירתו ואכלוס הנכס. הפיקוח כולל גם בדיקה שהכל נעשה על פי חוק ועל פי התקנות ההנדסיות ותקנות הבטיחות ללא חריגות בנייה על מנת למנוע הליכים משפטיים עתידיים.

לפני שהתחלתם לבנות, עוד בשלב התוכניות, מומלץ לפנות לחברה מקצועית לניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה אמינה ומובילה בתחום, שהינה בעלת המומחיות והניסיון בניהול ופיקוח של בתים פרטיים. כדי שהיא תנהל עבורכם את התהליך על פי הידע והמיומנות שצברה עם השנים. כך תוכלו להיות רגועים ולדעת שהפרויקט שלכם נמצא בידיים הטובות ביותר וליהנות מהדרך וכמובן – מהתוצאה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.