סקירת פתרונות חימום הבית

חימום הבית הוא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים בסביבת המגורים. כולם מעוניינים לחזור למרחב מחומם היטב ולשהות בחלל מחומם היטב וכאן נכנסים לתמונה פתרונות חימום לבית אופציונאליים.
מהם הפתרונות הקיימים בשוק וכיצד לבחור את החימום האולטימטיבי ועל אילו קריטריונים להתבסס בהתקנת החימום?

מחממים ממקום למקום


מי שמחפש אופציות ניידות לחימום הבית בוודאי ייעזר ברדיאטור או במפזר חום. רדיאטור הוא התקן מכני שניתן לניוד בחללי המרחב כאשר הוא כולל צנרת בה זורם נוזל חם והוא נחשב לאמצעי חימום בטוח יחסית, אבל יש לקחת בחשבון שהחימום ארוך יחסית ושמומלץ לבחור רדיאטור עם מתקן אדים קרים מובנה וגם אמצעי בטיחות. כמו למשל, מפסק לבטיחות במקרה של התהפכות ובכל מקרה, יש לבחון כמה צלעות יש לרדיאטור והאם יש להן שטח פנים גדול יחסית.
ברוב המכשירים ניתן לכוון את עוצמת החימום. יש גם מפזרי חום הפועלים על סלילים חשמליים שנחשבים לפחות בטוחים בשוק במיוחד להפעלה לפני ההליכה לשינה או בסביבה בה יש ילדים ויש לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים באמצעי מעין זה.

מיזוג אוויר לחימום השטח


בבתים רבים יש מזגן שמייצר קור או חום בעת הצורך כאשר היום יש דרכים להטמיע את המזגן בצורה סמויה בתוך עיבוי או הנמכת קירות מגיבוס, אך יש צורך לתכנן זאת מראש בעת הבנייה והשיפוץ. כדאי לדעת שקיימות גם מערכות מיזוג אוויר מתקדמות שמאפשרות חימום נפרד לכל חדר תוך התייעלות אנרגטיות והכל בהפעלה נוחה תוך התממשקות גם למערכות בית חכם.
אומנם מזגנים צורכים פחות חשמל ממוצרי חימום אחרים דוגמת רדיאטור או מפזרי חום, אבל עדיין הם צורכים חשמל ויש להם חלקים שעשויים להישחק ולהתקלקל כך שיש לקחת בחשבון שיתכן שתצטרכו תיקונים ולהשקיע בתחזוקה של המזגנים.

לחמם עם קמין


קמין חזר לאופנה בוריאציות מודרניות עכשוויות ובטוחות יותר לעומת האח הבוערת ממחוזות אירופה. ניתן למצוא קמין הפועל על גז וקמין הפועל על חשמל כאשר יש קמינים שמשתלשלים מהתקרה בעוד אחרים מוצמדים לקיר במגוון דגמים דקורטיביים המשרים אווירה כפרית נעימה בחלל. עלויות הקמין גבוהות יחסית וכך גם צריכת הגז והחשמל ואם מדובר בקמין עצים הרי שהוא דורש התעסקות רבה יחסית להבערתו וכן תחזוקה ובכל מקרה, נדרשת ארובה מותאמת.

הרצפה מתחממת – הבית חם


בשנים האחרונות יותר ויותר דיירים מודעים לפתרונות חימום של אנרגיה סולארית – חוזרת המכונה בפי רבים גם אנרגיה ירוקה. חימום תת רצפתי ניתן לבחירה על בסיס מערכת חשמלית או מערכת מבוססת מים עם משאבת חימום, כאשר המערכת מותקנת מתחת לאריחים ומתאימים כמעט לכל סוג של אריחי רצפה. החימום סמוי מהעין ואינו פוגע באסתטיקה של המרחב וכמו כן, החימום אינו מיבש כמו מיזוג אוויר אלא נעים ומתפזר גם בצורה אחידה והומוגנית ברחבי החלל. המערכת בטוחה לשימוש, אינה מתלקחת ואין סכנת כוויות כמו שיש למשל במפזרי חום למיניהם. המערכת מותקנת בהתאמה אישית למידות החלל ומאפשרת שליטה מכל חלל, כך שאין בזבוז של חימום וכל משתמש יכול לכוון את החימום לחדר בו הוא שוהה.

אומנם המערכת אינה זולה ויש להתקינה בעת הבנייה או השיפוץ, כי היא מחייבת הרמת הרצפה, אבל לטווח הארוך היא נחשבת לחסכונית מבין האלטרנטיבות הקיימות וכן בטוחה וידידותית לסביבה. כמו כן, מערכת חימום תת רצפתי כמעט שאינה מתבלה או נשחקת או זקוקה לתחזוקה, האמינות והעמידות שלה גבוהות מאוד לכל מי שמחפש פתרון חימום שילווה אותו למשך שנים רבות.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.