סקירת פתרונות חימום הבית

חימום הבית הוא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים בסביבת המגורים. כולם מעוניינים לחזור למרחב מחומם היטב ולשהות בחלל מחומם היטב וכאן נכנסים לתמונה פתרונות חימום לבית אופציונאליים.
מהם הפתרונות הקיימים בשוק וכיצד לבחור את החימום האולטימטיבי ועל אילו קריטריונים להתבסס בהתקנת החימום?

מחממים ממקום למקום


מי שמחפש אופציות ניידות לחימום הבית בוודאי ייעזר ברדיאטור או במפזר חום. רדיאטור הוא התקן מכני שניתן לניוד בחללי המרחב כאשר הוא כולל צנרת בה זורם נוזל חם והוא נחשב לאמצעי חימום בטוח יחסית, אבל יש לקחת בחשבון שהחימום ארוך יחסית ושמומלץ לבחור רדיאטור עם מתקן אדים קרים מובנה וגם אמצעי בטיחות. כמו למשל, מפסק לבטיחות במקרה של התהפכות ובכל מקרה, יש לבחון כמה צלעות יש לרדיאטור והאם יש להן שטח פנים גדול יחסית.
ברוב המכשירים ניתן לכוון את עוצמת החימום. יש גם מפזרי חום הפועלים על סלילים חשמליים שנחשבים לפחות בטוחים בשוק במיוחד להפעלה לפני ההליכה לשינה או בסביבה בה יש ילדים ויש לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים באמצעי מעין זה.

מיזוג אוויר לחימום השטח


בבתים רבים יש מזגן שמייצר קור או חום בעת הצורך כאשר היום יש דרכים להטמיע את המזגן בצורה סמויה בתוך עיבוי או הנמכת קירות מגיבוס, אך יש צורך לתכנן זאת מראש בעת הבנייה והשיפוץ. כדאי לדעת שקיימות גם מערכות מיזוג אוויר מתקדמות שמאפשרות חימום נפרד לכל חדר תוך התייעלות אנרגטיות והכל בהפעלה נוחה תוך התממשקות גם למערכות בית חכם.
אומנם מזגנים צורכים פחות חשמל ממוצרי חימום אחרים דוגמת רדיאטור או מפזרי חום, אבל עדיין הם צורכים חשמל ויש להם חלקים שעשויים להישחק ולהתקלקל כך שיש לקחת בחשבון שיתכן שתצטרכו תיקונים ולהשקיע בתחזוקה של המזגנים.

לחמם עם קמין


קמין חזר לאופנה בוריאציות מודרניות עכשוויות ובטוחות יותר לעומת האח הבוערת ממחוזות אירופה. ניתן למצוא קמין הפועל על גז וקמין הפועל על חשמל כאשר יש קמינים שמשתלשלים מהתקרה בעוד אחרים מוצמדים לקיר במגוון דגמים דקורטיביים המשרים אווירה כפרית נעימה בחלל. עלויות הקמין גבוהות יחסית וכך גם צריכת הגז והחשמל ואם מדובר בקמין עצים הרי שהוא דורש התעסקות רבה יחסית להבערתו וכן תחזוקה ובכל מקרה, נדרשת ארובה מותאמת.

הרצפה מתחממת – הבית חם


בשנים האחרונות יותר ויותר דיירים מודעים לפתרונות חימום של אנרגיה סולארית – חוזרת המכונה בפי רבים גם אנרגיה ירוקה. חימום תת רצפתי ניתן לבחירה על בסיס מערכת חשמלית או מערכת מבוססת מים עם משאבת חימום, כאשר המערכת מותקנת מתחת לאריחים ומתאימים כמעט לכל סוג של אריחי רצפה. החימום סמוי מהעין ואינו פוגע באסתטיקה של המרחב וכמו כן, החימום אינו מיבש כמו מיזוג אוויר אלא נעים ומתפזר גם בצורה אחידה והומוגנית ברחבי החלל. המערכת בטוחה לשימוש, אינה מתלקחת ואין סכנת כוויות כמו שיש למשל במפזרי חום למיניהם. המערכת מותקנת בהתאמה אישית למידות החלל ומאפשרת שליטה מכל חלל, כך שאין בזבוז של חימום וכל משתמש יכול לכוון את החימום לחדר בו הוא שוהה.

אומנם המערכת אינה זולה ויש להתקינה בעת הבנייה או השיפוץ, כי היא מחייבת הרמת הרצפה, אבל לטווח הארוך היא נחשבת לחסכונית מבין האלטרנטיבות הקיימות וכן בטוחה וידידותית לסביבה. כמו כן, מערכת חימום תת רצפתי כמעט שאינה מתבלה או נשחקת או זקוקה לתחזוקה, האמינות והעמידות שלה גבוהות מאוד לכל מי שמחפש פתרון חימום שילווה אותו למשך שנים רבות.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו