קידוח כלונסאות בטון

לאחר קבלת היתר הבניה מגיע השלב המרגש. רבים מאיתנו חולמים להגיע לרגע בו הם יוכלו לבחור את המפרט של הבית: המרצפות, צבעי הקיר, סגנון המטבח, אך לפני שנגיע לשם, עלינו לסיים את השלד. כדי להעמיד את השלד, יש צורך להכין את הקרקע ולהכניס כלונסאות שימנעו ממנה לשקוע ומהמבנה שלנו לקרוס אל תוך האדמה.

הכלונסאות הם סוג של עמודים. מחדירים אותם בעזרת מכשירים המיועדים לכך אל תוך הקרקע והם מהווים את הבסיס היציב במקום. הם משמשים כבסיס למבנה ויוצרות את הקירות התומכים.

כיצד מכניסים כלונסאות?

השימוש בכלונסאות אינו חדש בענף הבניה. ישנן עדויות עתיקות לכך שגם בעבר היו מניחים תומכים באדמה כדי למנוע את התזוזה שלה. בעבר, העץ היה בשימוש, אך היום הכלונסאות עשויות מבטון מזוין ופלדה או מתכת אחרת.

כדי להצליח להחדיר את העמודים אל תוך הקרקע משתמשים היום במכונת קידוח איתה ניצור את הפתח בקרקע. לתוך הפתח יוחדר הברזל והבטון והתוצאה תהיה עמוד יציב שיחזיק את הקרקע, ימנע תזוזות וישמש לתמיכת המבנה. עבודת הקידוח והמכשירים בהם נשתמש יכולים להשתנות בהתאם לסוג הקרקע. https://pile-drilling.co.il/ הקודחים חברת קידוחים מובילה

תכנון מקדים

עבודת הנחת הכלונסאות באה לייצר את היציבות של הקרקע והמבנה. את ההחלטות כיצד לבצע קידוח כלונסאות בטון, כמה קידוחים לבצע, היכן ולאיזה עומק, יקבל המהנדס. כדי לקבוע כיצד תתבצע העבודה על המהנדס להביא בחשבון מספר גורמים, כולל ביצוע קידוחי ניסיון בקרקע

סוג הקרקע

יכולים להיות הבדלים בין קרקע חולית ורכה לבין קרקע סלעית וקשה. בישראל אפשר למצוא סוגים שונים של קרקעות ועל המהנדס להביא בחשבון את סיכוני השקיעה בסביבה. הנחת הכלונסאות באה למנוע קריסה וזה יהיה קו מנחה חשוב שישפיע על ההחלטה כיצד והיכן להניח את הכלונסאות.

תוכניות הבניה

המהנדס יצטרך לראות את תוכניות הבניה כדי לבחון אלו חיזוקים ידרשו למבנה. ככל שהמבנה גדול יותר כך הוא עלול להיות בעל משקל רב יותר ולכן יצטרך תמיכה מתאימה. חשוב לדעת כי התכנון של הכלונסאות יתאים לתוכניות ולכן כל שינוי בעתיד ידרוש חזרה למהנדס לבחינה אם יש צורך לשנות את התמיכה.

אופי הבניה

היום אנחנו יכולים לראות סוגים שונים של בניה וניתן להפריד בין בניה בבלוקים או איטונג לבין בניה קלה. כל מבנה ידרוש תמיכה שונה. המהנדס יקבל את ההחלטות שלו תוך התחשבות בסוג הבניה.

סוג המבנה

גם הסוג של המבנה יכול להשפיע על דרישות התמיכה. ישנו הבדל בין מבנה תעשייתי אשר אמורות להיות בתוכו מכונות כבדות לבין בית פרטי. הגודל הוא אחד הגורמים שמשפיעים על הצרכים אך גם אופי הפעילות שיהיה בתוך המבנה בעתיד.

בעלי תפקידים המעורבים במשימת קידוח כלונסאות בטון

הדרך לייצב את הקרקע ואת המבנה היא לקדוח את הכלונסאות באדמה ולייצב אותה עם בטון. הצלחת המשימה דורשת שילוב כוחות של אנשי מקצוע שונים. התפקיד של המהנדס הוא לתכנן את העבודה. הוא יקבע היכן וכיצד יונחו הכלונסאות. לאחר שהשטח מוכן לעבודה יגיע אל המקום מודד מקצועי. המודד יסמן את המקומות המדויקים בהם יתבצעו הקדחים ואין לסטות מהסימון שלו.

בשלב הבא תגיע מכונת הקידוח והמפעיל יצטרך לאפס אותה ולהתחיל בעבודה. בשלב זה יהיו בשטח אנשי מקצוע שונים ובהם גם המהנדס ויועץ הקרקע. כיוון שבשלב זה מכניסים בטון אל הקרקע, יש לדאוג גם ללקיחת דגימה לצורך בדיקת תקינות מקצועית.

לבחור חברת קידוח כלונסאות

חברת הקודחים מספקת שירותי קידוח. החברה מביאה ניסיון רב בתחום ומספקת שירותים לפרטיים, לקבלנים ולעסקים. החברה מגיעה עם ידע נרחב וכלים מקצועיים ומשוכללים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים