שיש חלילה

אבן חלילה הנקראת גם שיש חלילה, היא אבן הנחצבת מההרים באזור דרום חברון וזוכה לביקוש גבוה מאוד בענף הבנייה בישראל. על פי הקריטריונים הבינלאומיים להגדרת אבן כשיש, אבן חלילה היא אינה אבן שיש אבל השימושים בה הם שימושים קלאסיים לאבן שיש ועל כן נהוג להתייחס אליה בענף כאל אבן שיש. איך נראית אבן חלילה? מהן התכונות האופייניות לה? לאילו שימושים היא מתאימה? מהם הפרמטרים שמשפיעים על העלות שלה? על כל אלו ועוד, בשורות הבאות.

מהי אבן חלילה?

אבן חלילה, שלה כאמור נהוג לקרוא שיש חלילה, היא אבן גיר הנחצבת מהרי דרום חברון ונחשבת לאבן מאוד מבוקשת בענף הבנייה בישראל. השימוש העיקרי בחלילה הוא לחיפוי קירות חוץ, אך האבן משמשת גם לריצוף חוץ בבתי יוקרה, חיפוי גרמי מדרגות ואפילו ריצוף של חדרי אמבטיה ומרחבים רטובים. קשה להסביר כיצד מראה החלילה משפיע עלינו אבל המרקם האחיד והבהיר שלה מעניק לה מראה מרגיע מאוד, סולידי ורומנטי מה שהופך אותה לאבן מצוינת למרחבי יוקרה. ואכן, האבן משמשת לריצוף חוץ של בתי יוקרה, משרדי ממשלה ואזורי עסקים בהם יוקרה היא בדיוק המסר שאותו רוצים להעביר. לאבן החלילה מספר מאפיינים מרכזיים כדלהלן:

גוון – שיש חלילה מגיע בגווני לבן, חום, שמנת, צהוב וחרדל ושילובים שונים ביניהם

סגנון עיצוב – שיש חלילה מתאים מאוד לעיצוב יוקרתי ומודרני, בעל מראה נקי

כושר ספיגה – אבן החלילה מתאפיינת בכושר ספיגה גבוה בדומה לאבני גיר רבות אחרות. המשמעות היא שהאבן סופחת אליה נוזלים בקלות ובכלל זה גם חומרי ניקוי. על כן, לפני יישום שיש חלילה חשוב לוודא כי האבן עברה טיפול בסילר שאוטם אותה מפני חדירת נוזלים וכן חשוב להקפיד על יישום חוזר של סילר במסגרת התחזוקה השוטפת.

עיבוד האבן – אבן חלילה ניתנת לעיבוד במגוון צורות ודרכים, אך ישנן מספר טכניקות שמאפשרות את מיצוי הפוטנציאל האסתטי שלה ובכלל זה התזת חול וטובזה (בדומה לאבן ירושלמית).

ספק שיש מוביל בישראל   http://modelhome.co.il/ MODEL-HOME

מה משפיע על המחיר של שיש חלילה?

בהזמנת שיש חלילה אתם עשויים להיתקל בטווח רחב של הצעות מחיר ולגלות שאת השטח שאותו אתם רוצים לרצף או לחפות אפשר להשלים בסכום איקס כלשהו או בסכום שהוא כפול ממנו. הסיבה לכך היא שאבן היא חומר גלם טבעי לחלוטין ולכן קיימת שונות גבוהה בין אריח לאריח. את שיש חלילה כמו כל סוג אחר של אבן ניתן כמובן לעבד עוד ועוד עד לקבלת המרקם והגוון הסופיים, אך הכל בכפוף למרקם הספציפי הנתון של האריח הספציפי.

ישנם אריחים שבהם המרקם הוא יותר אחיד ויותר נקי, ישנם אריחים שהמראה שלהם הוא פשוט יותר אסתטי גם אם לא ניתן לאפיין זאת במילים וישנם אריחים שהאם בדיוק ההיפך, אריחים שבהם ישנם כמות גדולה יותר של פגמים, כתמי צבע בניגודיות גבוהה לרקע הכללי וכן הלאה. כל אריח כזה מקבל דירוג איכות שמשפיע ישירות על המחיר שלו. על כן, אם תבחרו לרצף את החצר שלכם עם אריחים בדירוג האיכות הגבוה ביותר, אתם תשלמו סכומים גדולים יותר לעומת המקרה בו הייתם בוחרים באריחים בדירוג נמוך יותר. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי גם אריחים בדירוג איכות נמוך הם עדיין אריחים שעומדים בסטנדרטים מינימליים של אסתטיקה ובמרבית המקרים יהיה די קשה להבחין בכך שמדובר באבנים בדירוג נמוך יותר, חיזוק אריחים משיש בניינים קיימים

על המחיר של שיש חלילה משפיעים כמובן עוד שורה של פרמטרים כמו בכל תחום מסחרי אחר ובכלל זה כמות האריחים שאתם קונים, מרחק ההובלה ותחרות בסיסית. תחרות זו מתקיימת גם בין בתי העסק המציעים שיש חלילה וגם בין הגורמים שחוצבים ומעבדים את האבן. אבן חלילה נחצבת אמנם במקום מאוד ספציפי באזור חברון, אך על משימת החציבה והעיבוד אחראים כמה גורמים שמתחרים ביניהם וכל אחד מהם יכול לנקוט במדיניות תמחור שונה. בתי עסק שונים שמביאים את האבן ללקוח הסופי, גם הם יכולים לנקוט במדיניות תמחור שונה במטרה להשיג יותר נתח שוק ולהגדיל את נפח המכירות שלהם. כל אלה משפיעים על המחיר של שיש חלילה ועל כן מומלץ מאוד לבצע השוואת מחירים, בעיקר כעת כשאתם יודעים מה הם כלל הפרמטרים שמשפיעים ע

https://www.google.com/maps/place/%D7%94%D7%A8+%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9F%E2%80%AD/data=!4m2!3m1!1s0x1502e547112c65d7:0x204f18e2c96c96d0?sa=X&ved=2ahUKEwjd5fOwm7_nAhUzpHEKHS4SAu0Q8gEwAHoECA0QAQ

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים